banán
Foto: SHUTTERSTOCK
#Zakázané strany

Uhorka ÁNO, banán NIE! Ktoré sexuálne hračky z kuchyne sú bezpečné?

banán
Foto: SHUTTERSTOCK
#Zakázané strany

Uhorka ÁNO, banán NIE! Ktoré sexuálne hračky z kuchyne sú bezpečné?

9.7. 22:53 Radi si sex okoreníte niečím novým a netradičným? Už dávnejšie sa zahrávate s myšlienkou skúsiť veci "čo dom dal", len neviete, či sú bezpečné? Už nemusíte váhať s výberom.

Erotické pomôcky majú dlhú históriu. Skôr ako sa objavil pupulárny silikón, ľudia využívali rôzne materiály. Po čom siahajú dnešné ženy, keď nemajú doma vibrátor zo sexshopu?

Čo je po ruke
Aj keď gynekológovia a sexuológovia odporúčajú používať certifikované erotické pomôcky, pretože pri nich nehrozí, že nejaká ich časť uviazne vo vagíne, nájdu sa aj v domácnosti veci, ktoré možno použiť namiesto vibrátora. Vždy je však dôležité zvážiť tri dôležité veci. Nemôže provizórny vibrátor prenášať infekcie a baktérie? Nehrozí riziko, že sa zlomí alebo uviazne v pošve? A nemá ostré hrany? A rovnako dôležité je použiť aj kondóm kvôli baktériam.

Dobre funguje aj masážna sprchovacia hlavica.
Dobre funguje aj masážna sprchovacia hlavica.
Zdroj: Shutterstock

Uhorka a spol.
Jedným z najpopulárnejších náhradníkov vibrátora je uhorka. je hladká, pevná, nemá ostré hrany a ak na ňu natiahnete kondóm, skvele poslúži. Navyše sa môže rôzne ochladzovať (chladnička) alebo zahrievať (mikrovlnka).

Dobre funguje aj masážna sprchovacia hlavica, v prípade, že vám stačí orgazmus a nepotrebujete aj penetráciu. Stačí prúd vody nasmerovať blízko klitorisu a užívať si. Osvedčila sa aj elektrická zubná kefka. Jej vibrácie môžu "oživiť" akýkoľvek predmet, o ktorý sa oprie. (Článok pokračuje na ďalšej strane)

Video

Diskusia
#evahriesnedobra