Foto: Shutetrstock
#Zakázané strany

Prekročili ste 40-tku? V sexe to bude iné! Na toto všetko sa pripravte

Foto: Shutetrstock
#Zakázané strany

Prekročili ste 40-tku? V sexe to bude iné! Na toto všetko sa pripravte

28.4. 13:49 Máte pocit, že vaše telo si s vami robí, čo chce?

A keď máme úplne parafrázovať tú pesničku od Elánu, tak je to skôr zle ako dobre. Žijeme v područí hormónov, ktoré s nami mávajú od dospievania po tehotenstvo, potom prechod a medzitým každý mesiac opäť a znova...

Po štyridsiatke sa zrazu zvýši hladina testosterónu, chlapského hormónu, ktorý sa nazýva aj hormón túžby, a to je vraj dôvod, pre ktorý sme zrazu tak pri chuti. Naopak, estrogén klesá. Postupné dozrievanie vo veciach sexu a schopnosť vychutnať si ho je teda logickým dôsledkom nielen psychických faktorov, ktoré našu chuť výrazne valcujú, ale aj nevyhnutných fyzických procesov, ktoré, bohužiaľ, nejde „ošáliť“.

Ženské telo vôbec celý život precitlivene reaguje na vplyvy zvonka i zvnútra a tak vyzerá aj naše libido. Krehko. Raz-dva ho kdečo rozhodí, niekedy stačí aj krivý pohľad, niekedy trápenie s pubertiakom alebo nevydarená sviečková.

S pribúdajúcimi rokmi sme uvoľnenejšie a vyrovnanejšie.
Zdroj: Shutterstock

Nevieme sa, a z tohto pravidla trčí, bohužiaľ, len minimálne percento žien, odstrihnúť ako muži a v sekunde sexu zabudnúť na všetko a robiť len TO. Sme schopné robiť len TO, ak sú ostatné veci aspoň ako-tak v poriadku a nič zásadné nás nekvári. S pribúdajúcimi rokmi sme uvoľnenejšie, vyrovnanejšie, jednoznačne pôžitkárskejšie, presne vieme, o čo ide, keď nejde o život, a s tým je spojený aj skvelý zrelý stav mysle – nič ma už nerozhodí.

Teda, rozhodí, ale už toho nie je toľko ako kedysi. Výskumy hovoria ešte exaktnejšou rečou: ženy od 27 do 45 rokov majú viac sexu, viac sexuálnych fantázií (a intenzívnejších) ako žabky medzi 18 a 26. A pozor, vraj sú prístupnejšie aj v otázkach príležitostného sexu! Navyše, čím ďalej, tým viac dvadsiatničiek má vraj extrémne nízke libido a problémy s dosiahnutím orgazmu! Pcha! Pevná ritka nie je všetko!

 

autor:  Sylvia Kerepecká