Foto: Profimedia.sk
#Zakázané strany

Pevný zadok nie je všetko! Dvadsiatničky majú problém dosiahnuť orgazmus: PREČO?

Foto: Profimedia.sk
#Zakázané strany

Pevný zadok nie je všetko! Dvadsiatničky majú problém dosiahnuť orgazmus: PREČO?

29.4. 9:50 Dámy po 40-tke by mladšiu konkurenciu prevalcovali v náruživosti, odvahe, aktivite i počte orgazmov za týždeň. Autori výskumu vysvetľujú tento jav evolúciou. To znamená, že čím viac sa približuje koniec našej plodnosti, tým viac sa nám v posteli darí, aby sme ešte prípadne stihli na poslednú chvíľu odovzdať genetickú informáciu.

Tieto čísla platia aj pre ženy vydaté, aj pre ženy slobodné. Nech je, ako chce, dôležitý je výsledok. „No tak ja som zažila svoj prvý orgazmus po štyridsiatke,“ hovorí kamarátka Julka. Je šesť rokov rozvedená, dva roky má nového partnera a je to normálny muž, žiadny 25-ročný zajko, ktorý by ju nakopol. „Najväčší rozdiel pociťujem ani nie tak v kvalite sexu alebo v špeciálnej výbave svojho priateľa, ale skôr vo mne a v mojom nastavení.

Pochádzam z rigidného prostredia malej dediny, mame som sa neodvážila povedať do sedemnástich, že už šesť rokov menštruujem. Keď som potom mala prvého chlapca a poprosila som ju, či ma nevezme ku gynekológovi dať si predpísať antikoncepciu, povedala mi, že sa za mňa nebude hanbiť.

A takto nejako som vyrástla. Netušiac, o čo v telesných veciach ide.“ Julka sa potom vydala a sex si nikdy príliš neužívala, lebo nevedela, či by to bolo správne. Či sa to neprieči morálke. Naznačiť mužovi, nech sa s ňou viac hrá a menej súloží? Nech teraz pritlačí a naopak, teraz zase nech uberie? Hanbila sa ako pes. Taká ženská klasika.

autor:  Sylvia Kerepecká