Ranný sex má množstvo výhod
Foto: shutterstock
#Zakázané strany

Osem dôvodov, prečo si dopriať ranný sex: Poteší vás najmä bod číslo 6!

Ranný sex má množstvo výhod
Foto: shutterstock
#Zakázané strany

Osem dôvodov, prečo si dopriať ranný sex: Poteší vás najmä bod číslo 6!

8.7. 8:54 Zvykli ste si na večerné milovanie? Skúste zmenu a doprajte si ranný sex. Takáto ranná "rozcvička" má viacero benefitov.

Muži milujú ranný sex. Ich organizmus je na sexuálne hry nastavený hneď zrána. "Muž sa prebudí a je pripravený mať sex psychicky aj fyzicky," hovorí sexuológ Hitesh Shah. Ženy po prebudení rozmýšľajú, čo ich v daný deň čaká a čo všetko musia stihnúť. Ich myseľ zamestnávajú problémy a celkovo potrebujú  viac času, aby sa na sex naladili. Je to však veľká škoda. Ranné milovanie má pre ženy mnoho výhod.

1. Budete šťastnejšie
"Deň, ktorý začnete sexom, bude oveľa šťastnejší a dokonca aj zdravší," hovorí sexuológ. Spôsobujú to vyplavné endorfíny, vďaka ktorým sme optimistickejší a aj imunitný systém funguje oveľa lepšie. Zvyšuje sa hladina imunoglobínu IgA, ktorý chráni telo pred infekciami.

2. Prehlbuje vzájomné puto
Páry, ktoré majú na seba ráno čas, sú prepojené aj po celý deň, hoci pracujú na iných miestach. Muž a žena na seba myslia a vychutnávajú si dozvuky raňajšieho sexu, najmä ak nebýva často. (Článok pokračuje na ďalšej strane)

Video

Diskusia
#evahriesnedobra