sex
Foto: Shutterstock‎
#Zakázané strany

Lekári varujú: V tieto dni na sex bez kondómu zabudnite, inak riskujete chorobu!

sex
Foto: Shutterstock‎
#Zakázané strany

Lekári varujú: V tieto dni na sex bez kondómu zabudnite, inak riskujete chorobu!

22.3. 19:30 Pravidelná mesačná bolesť a emočné výkyvy sú neklamnými sprievodnými znakmi menštruačného cyklu. Toto obdobie by sme najradšej prečkali v posteli s vrecúškom čipsov či tabuľkou čokolády pri sledovaní Sexu v meste. Tieto nevinné potešenia, však môžu byť pre nás viac škodlivé, ako ste si mysleli.

1. Stop slaným jedlám
Na začiatku periódy veľa žien trápi nadúvanie, preto je fajn vyhnúť sa vysokému príjmu sodíka. Keďže slané potraviny dehydratujú, telo nedostatok tekutín kompenzuje nadmerným ukladaním vody. Potom sa cítime opuchnuté a nafúknuté. Ak ste neodolali a schrúmali balík čipsov, pite veľa vody, aby ste vyplavili nadmerné množstvo soli a telo sa mohlo vrátiť do normálneho stavu.

2. Pauza s kofeínom
Kofeinované nápoje, teda aj káva, môžu zvyšovať citlivosť prsníkov počas vašich dní. Okrem toho štúdie dokazujú, že kofeín blokuje GABA v mozgu (kyselinu gama-amino maslovú, ktorá pôsobí ako neurotrasmiter v centrálnom nervovom systéme), čo spôsobuje úzkosť a zvýšenie srdcovej frekvencie a eskaláciu symptómov PMS. Namiesto kávy skúste zelený čaj, ktorý pomáha zmierniť kŕče.

autor:  Nina Nová
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra