×
#Vzťahy a sex

Viete čo je SEXSOMNIA? Spánková porucha môže zničiť vzťah, nedovoľte to!

10.12. 2021 23:00 Neurologická porucha môže za to, že ráno si nič nepamätáte.

Človek sa postaví z postele, prechádza sa po byte, dome, môže pri tom vykonávať rôzne činnosti, umývať sa a obliekať sa do práce, vysávať, jesť, čokoľvek. Je námesačný a keď sa prebudí alebo mu ráno niekto o jeho nočnom správaní povie, nevie, čo sa dialo. Pri neriešení tohto problému môže dôjsť k zraneniam, pádom a iným nepríjemnostiam.

A teraz si predstavte hladkanie seba samého alebo partnera. Dotýkanie sa na intímnych miestach, masturbácia alebo pokus o sex. Všetko v spánku so zavretými očami. Veľmi často takíto ľudia zo spánku aj vzdychajú a majú orgazmus. Aj v tomto prípade, keď sa ráno dotyčný zobudí a poviete mu o tom, nepamätá si. Má sexsomniu.

Žiadny mokrý sen

Netreba si to mýliť s takzvaným mokrým snom. Pri sexsomnii nemusíte mať žiaden sen a spúšťačom nie sú ani sexuálne fantázie. „Ľudia so sexsomniou si vôbec neuvedomujú, ako sa správajú. Pokiaľ ich niekto počas aktu zobudí, sú zmätení, nevedia si na nič spomenúť a často sa cítia aj zahanbene,“ povedala pre časopis Sleep sociologička a klinická sexuologička Sarah Melancon, ktorá o sexsomnii v roku 2017 robila štúdiu. Pokračovanie na ďalšej strane.

autor:  Diamond

Video