×
#Vzťahy a sex

Umelé verzus prirodzené: Ktoré prsia sú príjemnejšie na SEX?

31.7. 2022 8:50 Otázka, ktorá trápi nielen mužov, ženy, ale aj odborníkov. Zodpovedali sme ju v Zakázaných stranách.

Umelé prsia verzus prirodzené podľa lekára
Mýtus hovorí, že keď má žena umelé prsia, citlivosť stratí. „Po augmentácii má drvivá väčšina žien normálnu citlivosť bradaviek. Malé množstvo má zmenenú citlivosť, či už vo zvýšenej alebo v zníženej miere. Príčinou zníženej citlivosti môže byť útlak nervu alebo jeho úplné či čiastočné porušenie pri operácii,“ vysvetľuje doktor Dziuban.
Umelé prsia sú aj rovnako príjemné na dotyk ako prirodzené. „Dnešné implantáty sú mäkké a jemné. Okrem toho sa nachádzajú v hĺbke, často pod prsným svalom a pri dotyku augmentovaného prsníka je človek v styku s vlastnou žľazou ženy,“ dodáva.

Umelé vs. prirodzené
Zdroj: Arman Zhenikeyev

 

„Mám prsia robené trikrát, zväčšované aj zmenšované. Niektoré zákroky mi robili cez bradavky a mám ich stále rovnako citlivé, ako keď som implantáty nemala,“ hovorí 30-ročná Dominika. Tu opäť platí – od ženy k žene. Ako hovorí plastický chirurg, citlivosť sa mení len u malého percenta žien, 40-ročná Emília má však zaujímavú skúsenosť.

„Pred operáciou boli pre mňa prsia veľmi dôležitou erotogénnou zónou. Tešila som sa, že po operácii to bude ešte lepšie. Myslela som si, že keď budú väčšie, aj zóna bude väčšia a zážitok lepší. Keď boli po operácii prsia ešte tvrdé, bradavky boli citlivé, a bolo to presne tak, ako som si predstavovala. Len partner sa bál, že mi ublíži. Navyše môj pocit bola jedna vec a druhá vec bola, čo napnutá koža a tvrdosť prsníkov dovolili. A to bolo takmer nič. Postupne sa to však začalo meniť. Časom začínajú všetky prsia mäknúť. Moje prsia mäknú, vyzerajú super, no o čo viac mäknú, o to viac mi pri intímnych chvíľach už nič nehovoria. Akoby prevládal vizuálny efekt pred zážitkovým. A bohužiaľ to nevyzerá tak, že by sa to časom zmenilo,“ dodáva Emília.

Máme tu jedno pre aj proti. Určite je ale dobré zapájať prsia do hry a ak nie sú pevné, pomôcť si peknou bielizňou.

Anketa Ste za pevné silikóny alebo ste spokojná s mäkkým dekoltom?

 

autor:  Diamond