Foto: Profimedia
#Vzťahy a sex

Platenie na prvom rande má jasné pravidlá: Kto je tu držgroš a kto zlatokopka?

Foto: Profimedia
#Vzťahy a sex

Platenie na prvom rande má jasné pravidlá: Kto je tu držgroš a kto zlatokopka?

6.5. 12:16 Áno, poznáme príbehy, kedy po prvom rande prišiel účet a džentlmen zahlásil: budeme platiť zvlášť. Z nového prieskumu vyplýva, že až polovici žien nevadí zaplatiť si za seba. Och, to tu už žiadne staré dobré pravidlá neplatia?

Ideálne rande je prechádzka a návšteva kaviarne či reštaurácie – najčastejšie so slovenskou či talianskou kuchyňou. Vybrané miesto by malo byť upokojujúce, útulné a zábavné a keď príde na platenie, páči sa nám, keď muž elegantne zaplatí, najlepšie bezhotovostne - kartou, alebo hodinkami. Vyplýva to z prieskumu, ktorý zrealizovala v apríli spoločnosť Mastercard.

Koľko to stojí?
V priemere 32 eur. Platby sa v dvoch tretinách prípadov ujme muž, ako sa patrí, a my často vyčkávame, prípadne navrhneme platbu za svoj podiel (15 percent žien), pričom očakávame, že muž ponuku odmietne a účet zaplatí celý. EVA by vedela rozprávať, koľkokrát sa stal opak:-)

Situácia sa môže zmeniť ak je to povedzme desiate rande, ale myslíme si že pri prvých má mať platenie jednoznačne v rukách MUŽ
Zdroj: Shutterstock

 Podľa výskumu 77 percentám mužov nevadí, ak žena platbu neponúkne, pretože očakávajú, že všetko zaplatia sami. Na druhej strane ocenia, ak žena platbu ponúkne a muž ju potom môže následne zdvorilo odmietnuť. A keď tak žena neurobí? Skoro štvrtina mužov ju môže začať považovať za zlatokopku! (pokračovanie na ďalšej strane)