×
#Vzťahy a sex

Neveru vraj majú v génoch: Podvádzajú viac blondínky alebo brunetky? A čo ryšavky?

29.7. 22:46 Niekedy sa to proste stane. Nech už je dôvod akýkoľvek, nevera poznačí každý vzťah, či už nastala zo strany muža alebo ženy. Ako to vidia odborníci a prečo vlastne podvádzame svojich partnerov?

Nevera a jej príčiny a následky nedávajú spávať mnohým vzťahovým odborníkom. Pri svojich bádaniach prišli k zaujímavým zisteniam, z ktorých uvádzame tie najzaujímavejšie.

Vhodné prostredie

Až 60% všetkých mimopartnerských afér začína v práci. Ľudia tu trávia väčšinu svojho času a preto sa im naskytuje aj najviac príležitostí zažiť milostný románik.

Každý máme svoje dôvody

Muži podvádzajú, pretože nedokážu odolať pokušeniu, hľadajú dobrodružstvo a chcú ochutnať to, čo sa im doma nedostáva. Často im ide iba o sex, zatiaľ čo neverné ženy do tohto dobrodružstva vkladajú aj svoje city. Väčšinou tak robia, ak im chýba pozornosť zo strany partnera, alebo sa chcú partnerovi pomstiť.

Žiadne spoločné fotky na sociálnych sieťach? Možno má na to dôvod!
Zdroj: Shutterstock

Blondínky vs. brunetky

Nevedno, či to je ich výzorom, ktorý mužov priťahuje, ale až 42 percent blondínok bolo už niekedy neverných. Druhá priečka patrí sexi ryšavkám, medzi ktorými až 23 percent už podviedlo svojho partnera. Až na treťom mieste skončili brunetky a najmenej vraj podvádzajú ženy s čiernymi vlasmi.

Staré známe

Štatistiky dokazujú, že muži si často vyberajú na neveru ženy, ktoré poznajú už dlhšie. Psychológovia to pripisujú pocitu istoty. Medzi profesie, kde je najviac neverníkov, patrí oblasť zdravotníctva, letectva a financií.

autor:  Nina Nová