Foto: Shutterstock
#Vzťahy a sex

Máte s partnerom rovnaký názor na neveru? Vyjasnite si to skôr ako bude neskoro!

29.7. 2021 11:27 Je káva s bývalým priateľom nevera? A čo také dvojzmysly v správach od kolegu? Hranice nevery sú také flexibilné ako nohy inštruktorky jogy, ku ktorej váš frajer chodí trikrát do týždňa.

Keby sme mali nájsť nejaké univerzálne pravidlo, ktoré by dokázalo naznačiť, čo je a čo nie je vo vzťahu za čiarou, asi by sme mohli povedať len toľkoto: nerobte partnerovi za chrbtom nič, čo by ste neurobili pred ním. Ešte jednoduchšie povedané: nerob nič, čo by sa ti nepáčilo, keby to robili (poza chrbát) tebe.

V seriáli Sex v meste padla veta, že ľudia sú žiarliví do takej miery, ako sú sami neverní. Minimálne majú často obavy z toho, že ich partneri sa dopúšťajú rovnakých zahýbacích manévrov ako oni sami. Na celej záležitosti okolo nevery a žiarlivosti je najzaujímavejšie to, že každý človek má na kritériá vernosti úplne iné požiadavky.

Čo nás láka na nevere?
Zdroj: shutterstock

Niektorým ľuďom prekáža prakticky všetko a niektorým nič. Ak začíname nový vzťah a nechceme mať pravidelne oheň na streche, mali by sme mať prehľad o tom, na ktorý koniec stupnice žiarlivosti patrí náš partner. Lebo čím väčší rozptyl medzi vami bude, tým viac klesá šanca, že to spolu dotiahnete do stavu „žili spolu šťastne na veky vekov“.

autor:  Dominika Nová