Foto: Shutterstock
#Vzťahy a sex

Krv v pálenke, alebo chlpy v koláči: Aj takto sme kedysi balili chlapov!

Foto: Shutterstock
#Vzťahy a sex

Krv v pálenke, alebo chlpy v koláči: Aj takto sme kedysi balili chlapov!

23.2. 7:40 Vyskúšali by ste takéto kúzla na privolanie lásky? Pozor, len pre silné povahy!

Ale sme my, Evy, veru boli vždy prefíkané a hriešne. Pre lásku sme boli ochotné zapredať život aj tej poslednej bosorke. No zadarmo to nebolo... Etnologička Katarína Nádaská rozprávala o tom, ako sme si v časoch minulých privolávali lásku pomocou erotickej mágie. Tá patrí do kategórie čiernej mágie, pri ktorej sa už trošku znásilňovala slobodná vôľa mládenca.

O Zuzke, ktorá chcela Janka len pre seba
Vezmime si klasický párik, Janka a Marienku. Mali sa už vziať, no za Jankom chodievala aj Zuzka, ktorá ho chcela len a len pre seba. Janko jej však nevenoval pozornosť a tak sa naša Zuza vybrala za bosorkou! "

Existovalo veľmi veľa možností, ako to urobiť, tradičné boli nápoje alebo jedlá lásky. To sa naozaj úplne vážne praktizovalo. Robili sa pomocou rôznych zariekavacích rituálov a vždy ich vykonávala bosorka alebo bosorák." hovorí Nádaská

Vajce túžby a popol v pálenke
"Napríklad, láskychtivá deva sa postavila nahá a bosorka jej rozbila vajce na čele. Nechala to vajce stekať celým telom, buď predkom, alebo zadkom, až kým neprišlo na ohanbie.

Tam priložila mištičku a zachytila to vajce, ktoré sa potom zapracovalo koláča alebo nejakého jedla, opäť za určitého zariekania a ponúklo sa ničnetušiacemu mládencovi." podľa Katarína Nádaskej tieto kúzla jednoznačne fungovali. Potvrdzuje to jej dlhoročný výskum v slovenských dedinách. (Článok pokračuje na ďalšej strane)

autor:  Hana Vydrová
Diskusia