×
#Vzťahy a sex

Je orgazmus vážne taká VEDA? Je! Pozrite sa s nami na mýty, ktoré sa šíria o veľkom O!

22.1. 19:18 Veľmi múdro a vtipne to vystihli v bestselleri denníka New York Times Na počiatku bol sex.

„Pokiaľ ide o sex, mužov možno prirovnať k šprintérom, no všetky maratóny vyhrávajú ženy. Ktorýkoľvek manželský poradca vám povie, že ženy sa v súvislosti so sexom najčastejšie sťažujú na to, že muži sú prirýchli a priveľmi priami. Najčastejšou ponosou mužov zasa býva, že ženám trvá, došľaka, priveľmi dlho, kým sa rozohrejú. Keď totiž odznie orgazmus, žena očakáva tucet ďalších. Rozhorúčené ženské telo má tendenciu zostať v pohybe, muži sa však iba ‚zapnú‘ a ‚vypnú‘.“ Nuž, kde je teda pravda?

Mýtus č. 1: Je len jeden druh orgazmu. Áno, existujú muži a pravdepodobne v niektorých krajinách aj ženy, ktorí si myslia, že orgazmus je len jeden. Aký, to nevedia. Všeobecne (a z praxe) vieme, že existuje klitorisový orgazmus, ktorý žena dosiahne ľahšie a rýchlejšie stimuláciou klitorisu, a potom vaginálny, ktorý dosahuje stimuláciou bájneho bodu G.

Mýtus č. 2: Muži nemajú viacnásobné orgazmy. Mýtus, ktorého vyvrátenie už prekvapilo nejednu ženu. A aj mužov. Sú takí, ktorí sa sťažujú, lebo veria mýtu, že každá žena má orgazmus, a ďalšiemu, že aj viacnásobný. Potom uveria mýtu, že oni ho mať nemôžu, a tak sa zamotajú v klamstvách. Aj keď muži majú isté fyzické obmedzenia a ich viacnásobný orgazmus nebude taký intenzívny ako ženský, existuje. Dlhým dráždením, keď žena muža takmer privedie k ejakulácii a tesne pred ňou prestane, dochádza k sťahom, síce bez výronu semena, ale pocity sú rovnaké. K ejakulácii dôjde až po dlhšom dráždení.

Muži nemajú viacnásobné orgazmy. Mýtus, ktorého vyvrátenie už prekvapilo nejednu ženu. A aj mužov.
Zdroj: Shutterstock

Mýtus č. 3: Všetky ženy majú orgazmus. Bohužiaľ, nemajú. Ako Silvia: „Mám 35 rokov a preslávený vaginálny orgazmus som ešte nezažila. Viem dospieť k orgazmu pomocou klitorisu, ale výbuchy či chvenie tela pri sexe vo vnútri vagíny nemám. A popravde, veľmi závidím ženám, ktoré ho majú. Ale viem, že ho nemá veľa žien, čo ma upokojuje.“

Mýtus č. 4: Sex vrcholí spoločnými orgazmami. Znie to krásne, romanticky, ale je to veľmi veľmi veľmi ojedinelé. Klitoris ani bod G nie sú gombík, ktorý sa dá stlačiť presne v okamihu, keď to na partnera príde. Je pravda, že sa dajú „vycvičiť“, a keďže sú veľmi citlivé, niektoré ženy ich vedia akoby ovládať. To sú však tie, ktoré dokonale poznajú svoje telo a vedia sa na spoločný orgazmus „nastaviť“. Na druhej strane, aj skúsení muži dokážu oddialiť, prípadne urýchliť priebeh orgazmu. Toto je však doména dlhoročných párov a ľudí, ktorí sa z intímnej stránky veľmi dobre poznajú. Takže mýtus vyriešený: spoločné orgazmy nie sú bežné a neukončujú každý sex.

Sex vrcholí spoločnými orgazmami. Znie to krásne, romanticky, ale je to veľmi veľmi veľmi ojedinelé. .
Zdroj: Shutterstock

Mýtus č. 5: Orgazmom sa všetko končí. Tým mužským. Toto by sme nazvali skôr nepríjemnou domnienkou mužov, na ktorú doplácajú ženy. Síce sa v knihe Na počiatku bol sex píše, že muži sa „zapnú“ a následne „vypnú“, kvôli dobru oboch sa však vedia prekonať. A po svojom orgazme sa môžu pokojne povenovať aj žene.

Mýtus č. 6: Ženy bežne mávajú viacnásobný orgazmus. Bežne ho mávajú v porne. To je pravda. Nie však v reálnom živote. Sú ženy, ktoré ho dosahujú cez klitoris, ale aj vnútorne. Niektoré dokonca ejakulujú, čo vyzerá ako klasický mužský orgazmus s povestným výstrekom. Nie, toto naozaj nemá každá žena!

Ženy bežne mávajú viacnásobný orgazmus. Bežne ho mávajú v porne. To je pravda. Nie však v reálnom živote.
Zdroj: Shutterstock

Mýtus č. 7: Pri sexe ide len o orgazmus. Tento mýtus úzko súvisí s prvým bodom. Sex, to nie je len vystreknutie semena alebo zvíjanie žien od slasti. Aj keď! Vieme. Ide o vzájomnú intimitu, množstvo dotykov alebo „prasačiniek“. Čo komu chutí. Určite by však nemalo ísť len o to, že sa vy alebo váš partner naháňate za orgazmom.

Mýtus č. 8: Čím intenzívnejší a silnejší sex, tým skôr príde orgazmus. Toto je jeden veľký mýtus. Čo žena, to rozdielna rýchlosť, intenzita a sila. Vnútorná čelná strana vagíny je citlivá, a preto jej stimulácia musí byť individuálna a to, čo platí na jednu, už neplatí na ďalších päť. Pravdaže, sú ženy, na ktoré účinkuje metóda „čím rýchlejšie a silnejšie, tým lepšie“. „Na svoju ženu potrebujem zbíjačku. Dosiahne orgazmus len odzadu a len vtedy, keď do nej búšim z celej sily,“ smeje sa Roland.

Vnútorná čelná strana vagíny je citlivá, a preto jej stimulácia musí byť individuálna a to, čo platí na jednu, už neplatí na ďalších päť.
Zdroj: shutterstoc.com

Mýtus č. 9: Análny sex sa nekončí orgazmom. Pri tejto téme chodíme po veľmi tenkom ľade, lebo sú ženy, ktoré análny sex jednoducho neznášajú, a potom tie, ktoré si ho užívajú. A dosahujú pri ňom orgazmus. S veľkým množstvom lubrikačného gélu a so správnou penetráciou. „Milujem análny sex a doslova ho od svojho muža vyžadujem. Pri klasickom sexe nemám orgazmus, iba stimuláciou klitorisu. Ale keď máme anál, príde to. A je to omnoho intenzívnejšie než vonkajší orgazmus cez klitoris,“ hovorí Diana. Je to tým, že okolo konečníka je množstvo jemných a citlivých nervových zakončení.

Mýtus č. 10: To, že žena nemá orgazmus, je mužova chyba. Aj keď je to najlepšia a najčastejšia výhovorka či veta na najistejšie podcenenie muža, netýka sa len jeho. „Vinníkom“ môže byť aj žena, stres, lieky, hormonálne zmeny, psychický stav, fyzické predispozície, to, že sa nedokáže uvoľniť, nevie, ako na to, nepozná svoje telo alebo patrí medzi to percento, ktoré tento pôžitok nedosiahne.

Video