Foto: Rosa Gattusso/Pexels
#Vzťahy a sex

EVA PIKANTNE: Stratili ste chuť na SEX? Vieme, ako ju znovu dostať!

Foto: Rosa Gattusso/Pexels
#Vzťahy a sex

EVA PIKANTNE: Stratili ste chuť na SEX? Vieme, ako ju znovu dostať!

16.7. 8:22 Kauza LIBIDO alebo ako zvýšiť sexuálny apetít.

Libido je sexuálny apetít, súhrn hormónov a procesov, ktoré sa dejú v ľudskom organizme a vytvárajú sexuálnu energiu a chuť. Všeobecne je vraj ženské libido o niečo nižšie ako to mužské. „Množstvo dôkazov, ktorých cieľom je presvedčiť nás, že ženy nie sú príliš sexuálne založené, je obrovské. Autori stoviek, ak nie tisícov štúdií potvrdili slabosť ženského libida.

Typickým príkladom je práca, ktorá vyšla v roku 1989 a patrí medzi najcitovanejšie v celej evolučnej psychológii. „K nič netušiacemu študentovi (ktorý bol sám) v areáli Floridskej štátnej univerzity pristúpila atraktívna študentka, dobrovoľníčka, a spustila: Ahoj, už istý čas si ťa všímam v meste a pripadáš mi veľmi príťažlivý. Nevyspal by si sa so mnou?

Asi 75 percent mladých mužov odvetilo kladne a mnohí z tých, čo ponuku neprijali, sa spýtali, či ju môžu využiť inokedy. Záujem o sex však neprejavila ani jedna zo žien, ktoré oslovili atraktívni študenti, dobrovoľníci,“ píšu autori svetového bestselleru Na počiatku bol sex. Prečo ženy strácajú chuť a ako ju znova prebudiť? Čítajte v pokračovaní článku...

autor:  Diamond