×
#Vzťahy a sex

Čo je to "gynosexuál"? Máte aj vy takého muža doma?

31.5. 14:34 Nemá ďaleko od heterosexuála, no dá vám niečo, za čo ho budete zbožňovať... Posvietil si naňho Magazín.pluska.sk

Prečo sú gynosexuáli ženskí favoriti?

Je to jednoduché. Ženy, ktoré sa dobre cítia vo svojom tele, sú rovnako rady, ak mužov ich ženské správanie priťahuje, lichotí im, môžu byť skutočnými ženami od gélových nechtov až po ženský jemnocit. Navyše, gynosexuál je aj muž, ktorý v žene samotnú ženskosť pestuje. Ako to vyzerá v praxi? Je pre ňu oporou, prístavom bezpečia, chlapom, ktorý dáva priestor na to, aby bola čoraz viac ženskou a nepozerá sa pritom ani na peniaze či obmedzenia. Jednoducho gynosexuál je chlap, pri ktorom každý žena môže maximálne rozvinúť svoj ženský potenciál.

Pomenovanie gynosexuál pochádza z gréckeho slova "gyn", teda označenia pre ženu. Ide o relatívne nový termín v lexikóne sexuálnej orientácie. Predstavuje ľudí, ktorí sa neidentifikujú v rámci tradičných štandardov. Zaujímavé je, že gynosexuálmi môžu byť ako muži, tak aj ženy. Ide totiž o absolútnu fascináciu ženskosťou a všetkým, čo s ňou súvisí. Gynosexuáli sú doslova posadnutí archetypom ženy ako takej a jej nežným správaním, krivkami, jednoducho ženským vyžarovaním.

autor:  Monika Valentová