Foto: Šťastný Nový Rok
#Video zóna

Slovenský film nabitý hviezdami: Vášaryová, Maštalír či Koleník v romantickej komédii roka!

Foto: Šťastný Nový Rok
#Video zóna

Slovenský film nabitý hviezdami: Vášaryová, Maštalír či Koleník v romantickej komédii roka!

4.11. 13:50 Pozrite si exkluzívne video! Do kín mieri romantická komédia Šťastný nový rok a herecké obsadenie vás nenechá spávať!

Tvorcovia obsadili do snímky silnú zostavu výrazných osobností českého a slovenského filmového plátna. Hlavné ženské postavy boli napísané priamo pre štvoricu výborných herečiek, Táňu Pauhofovú, Antóniu Liškovú, Zuzanu Norisovú a Gabrielu Marcinkovú. Do tejto základnej zostavy pridali dve veľké herecké legendy, Emíliu Vášáryovú a Jiřího Bartošku.

Šťastný Nový Rok v kinách už od 5.decembra
Šťastný Nový Rok v kinách už od 5.decembra
Zdroj: ŠNR

,,Som veľmi rád, že som mal možnosť s nimi spolupracovať, a zároveň to bola pre mňa veľká výzva, rovnako ako samotný žáner romantickej komédie,“hovorí režisér Jakub Kroner. Jeho ponuku hrať vo filme prijali aj vynikajúci herci, ako Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Marek Majeský, Jakub Prachař a Petr Vaněk či špeciálni hereckí hostia – držiteľka titulu Najlepšej európskej herečky Alexandra Borbély a obľúbený maďarský herec Ervín Nagy.

Zámerom autorov bolo priniesť divákom zimnú romantickú komédiu, ktorá u nás dlhodobo absentuje. V československej kinematografii mala kedysi veľkú tradíciu a tieto diela sa stali súčasťou „zlatého fondu“ čs. kinematografie. ,,Náš film je poctou starým československým filmom, ktoré dokázali pobaviť celé generácie nielen v čase svojho vzniku, ale aj niekoľko desaťročí po ňom, ale zároveň chceme ponúknuť divákom modernú, absolútne súčasnú verziu tohto žánru,“ vysvetľuje scenáristka Adriana Kronerová.

autor:  Hana Vydrová
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra