Pripravte si fantastický banánový chlebík: RECEPT nemôže byť jednoduchší!

14.11. 15:20 Ste milovníci sladkých, no zároveň zdravých jedál? Pripravte si jednoduchý, vláčny a lahodný banánový chlieb. Ide o ľahký a jednoduchý recept, ktorý zvládne každý.

Prečo jesť banány? 
Banány patria jednoznačne medzi najobľúbenejšie exotické ovocie. Sú cenným zdrojom vitamínov A1, B6, B12 a C, obsahujú okrem iného draslík, horčík, vápnik, vlákninu, železo a fosfor a vďaka obsahu prírodných cukrov poskytujú okamžitý a trvanlivý prísun energie.

1. Depka + PMS 
Banány patria medzi potraviny s vysokým obsahom sacharidov. Tie sa uvoľňujú do krvi postupne a zabezpečia, aby hladina cukru v krvi nekolísala. Postupné uvoľňovanie spôsobí, že v stresových situáciách nebudete mať sklony k nadmernej konzumácii čokolád, keksíkov a iných masakrov, ktorých výsledok v blízkej budúcnosti oplačete.

Banány by mali byť každodennou súčasťou nášho jedálnička - pre ľudský organizmus sú veľmi dôležité!
Banány by mali byť každodennou súčasťou nášho jedálnička - pre ľudský organizmus sú veľmi dôležité!
Zdroj: Pixabay

2. Tlak pod kontrolou
Vysoký podiel draslíka robí z banánu ideálne ovocie na boj proti vysokému krvnému tlaku. Štúdia britských vedcov potvrdila, že u ľudí, ktorí konzumovali viac banánov, sa znížilo riziko mŕtvice takmer o 25 percent.

3. Zaženie úzkosť
Výskum preukázal, že ľudia trpiaci depresiami sa začali cítiť lepšie bezprostredne po konzumácii banánu. Dôvodom je tryptofán, látka, ktorá sa vyskytuje v banáne a ktorú telo pretvára na hormón dobrej nálady - serotonín. Ten spôsobuje, že sa cítime uvoľnenejšie a šťastnejšie.

autor:  Romana Kalická
Diskusia  ()

Video

Diskusia