Bravúrny výkon krátko pred smrťou! Jedna z posledných piesní Freddieho Mercuryho trhá srdce

6.11. 10:00 Túžba Freddieho Mercuryho po večnom živote bola tak silná, že do poslednej chvíle veril, že sa stane zázrak. Nestal. Zomrel 24. novembra v roku 1991. Mal 45 rokov.

Freddieho krátko pred smrťou nešlo zastaviť. Túžil toho po sebe zanechať tak veľa, ako to len šlo. Bez ohľadu na dochádzajúce sily a energiu, pracoval nesmierne statočne a húževnato. Kolega Brian May o chvíľach ich poslednej spolupráce povedal: "Myslím si, že v kútiku svojej duše veril, že sa stane zázrak. Všetci sme v to dúfali. Nikdy som ho však nevidel, že by sa zosypal."

Nahrávanie Freddieho labutej piesne "Mother Love" bolo podľa Maya extrémne dojemné. "Hodil do seba pár vodiek a išiel do toho. Môžete to počuť na nahrávke, kde sa priam vznáša do neuveriteľných výšok. Človek, ktorý ledva stojí a má príšerné bolesti, žiadne svalstvo iba vyprchajúca energiu. A vy zrazu cítite tú silu, cítite tú vôľu, ktorá v ňom stále žije!"

Freddie Mercury znenazdajky rapídne schudol. Diváci začali tušiť, že s jeho zdravým niečo nie je v poriadku.
Zdroj: Reprophoto Youtube

Ktovie, ako by vyzeral hudobný priemysel s Freddiem Mercurym v súčasnosti. V dobe Instagramu a pseudohviezd by prežil asi len ťažko. Na margo svojej budúcnosti krátko pred smrťou povedal: "Viete si predstaviť starého Freddieho Mercuryho? Určite by som nechcel behať 50-ročný po stejdži. Veď by to bolo smiešne!"

Video

Diskusia
#evahriesnedobra