Foto: ladime.sk
#Móda

Po týchto kúskoch siahli mnohé známe osobnosti. Udržateľná/Slovenská značka budúcnosti!

3.12. 2021 0:00 Čoraz viac známych osobností preferuje udržateľné kúsky, pričom ženy chcú stále podčiarknuť svoju ženskú stránku, ale byť aj uvedomelé k našej planéte. Slovenská dizajnérka Mia Hierweg vytvára z ekologických látok zmyselné kúsky, ktoré si mnohí zamilovali na Slovensku, ale aj v Čechách.

Fast fashion móda sa javí ako super možnosť si za menej peňazí kúpiť viac kúskov. Dopriať si stále niečo nové, čo nás poteší. Avšak na druhej strane sú tí, ktorí v módnom priemysle pracujú a trpia, a trpí aj naša planéta. Čo sa s tým teda dá robiť? Sami si vyberáme, čo budeme nosiť, čo a kde si kúpime, či akým influencerom sa necháme inšpirovať. A presne táto voľba je dôležitá!

Ilustračné foto
Zdroj: ladime.sk

Áno, šaty robia človeka, teda oblečenie vo veľkej miere definuje kto sme, alebo možno skôr kým by sme chceli byť. Prvý dojem hral vždy významnú úlohu. Ale prečo nebyť elegantná a zároveň chrániť to, čo je najcennejšie, a to ľudský život a našu planétu? A presne takto sa k tomu stavia aj Mia, zakladateľka značky Ladíme.

Ilustračné foto
Zdroj: ladime.sk

Z každej strany čítame o udržateľnej móde. Rieši sa odkiaľ a ako je naše oblečenie spracovávané. Denne musíme čeliť otázkam znečisťovania životného prostredia, na ktorom sa vo veľkej miere podieľa práve módny priemysel. A preto je dôležité žiť v budúcnosti už teraz. To ako sa správame teraz a aké nákupné trendy preferujeme, ovplyvňuje našu budúcnosť a budúcnosť ďalších generácií. Všetci chceme byť trendy a štýloví, avšak to sa nevylučuje s múdrym nakupovaním a konzumom. „Myslím, že u každého platí takmer rovnaké správanie, že v šatníku si postupne vybuduje vzťah len k pár kúskom oblečenia. Napríklad každý má v šatníku aj troje rifle, ale len jedny z nich sú najobľúbenejšie a nosí väčšinu času len tie jedny. Preto si myslím, že sa oplatí investovať len do zopár dizajnových kúskov, ktoré budú pre vás stále výnimočné, a ktoré neomrzia“, dodáva dizajnérka.

Ilustračné foto
Zdroj: ladime.sk

Nadčasové modely z dielne Ladíme myslia na budúcnosť, sú udržateľné a sexy zároveň. Okrem dámskych kúskov na jej e-shope Ladíme si môžu ženy skombinovať outfity s ich partnermi a deťmi. Ladiaci prvok sa dá nájsť takmer všade – na manžetách, na vreckách alebo vo farebných kombináciách. Dizajnové kúsky slovenskej značky sú pre všetkých, ktorí chcú vyzerať štýlovo a poukázať, že udržateľná móda nemusí byť jednotvárna. Ladíme nie je iba o ladiť s našimi najmilovanejšími, ale aj ladiť s našou prírodou a jej požiadavkami na udržateľnejší spôsob života, ktorí vedieme. A k tomu inklinujú mnohé známe osobnosti, ktoré vo svojom šatníku majú aj modely od Mii, ako napríklad herečka Lucka Bugalová, modelka Veronika Vágnerová alebo zakladateľ Powerlogy Dušan Plichta, či Twiinsky a mnohí ďalší.

Dizajnové kúsky z kolekcie Ladíme nájdete na eshope www.ladime.sk

Video