×
#Móda

Trendy sú dobrým sluhom, no zlým pánom: Ako nás ovplyvňujú?

18.9. 20:15 Estetika instagramových klanov, v ktorých každý vyzerá plus-mínus rovnako, zabíja osobný štýl. Ako sa opäť nájsť? Pýtajme sa. Pekná sukňa, pekná… Chcem ju preto, že je pekná, alebo preto, že ju má na sebe Bella Hadid?

Najprv prišiel trend minimalistického šatníka. Potom sme veľa čítali o užitočných kapsulách, kde z pár esenciálnych kúskov získate celé desiatky kombinácií. Mať doma vždy niečo, z čoho sa dá skvele „navariť“, postarať sa o seba – veď to je skvelé. Kto o móde často a rád špekuluje, kto rád sedí na posteli so všetkými svojimi kúskami a premýšľa, čo áno a čo už nie, ten sa určite pýta ďalej: Čo ja a trendy? Čo ja a šatník, ktorý nemá vek, no nie je ani nudný?

Efektný a štýlový šatník aj u vás doma.
Zdroj: Unsplash

Kedysi som sa rozhodla, že v skrini budem mať len také veci, s ktorými má moje JA vzťah. Podarilo sa mi to? Ako sa tu teda vzali tieto nohavice? Koľko je tu okolo mňa mojich rozhodnutí a koľko kúskov ku mne prišlo preto, lebo som ich videla na kočke, ktorú sledujem na Instagrame. Potom som napríklad zistila, že to nie je nič pre mňa, lebo skrátka s odhaleným bruchom na ulicu nevyleziem a som málo Kylie Jenner na kombináciu bodycon šatočiek a tenisiek? Fíha, nakoniec je na posteli slušná, nazvime ju influ kôpka s balmainovským sakom, ktoré mali všetci, a tak ho mám aj ja, a von som ho vzala dvakrát, lebo však ani nie je v skutočnosti balmain, čo si budeme hovoriť. Lenže ho bolo na sieťach zrazu toľko, že som nadobudla pocit, že je to vlastne basic kúsok a neubránila som sa.

Sú trendy problém? Nie. Od nás, ktoré skladáme tieto lesklé stránky plné inšpirácie a rozprávky, toto počuť nebudete. Trendy nie sú problém pre toho, kto rád žongluje a nebojí sa nejakú tú loptičku nechať spadnúť. Žiaden strach, sme v tom dokonale spolu. Uletieť si (kúpiť si kanárikovožltú úpletovú sukňu), vrátiť sa na zem a potom sa opäť trošku vzniesť, to je také naše. Len to chce neprestať uvažovať o tom, ako žiť správne a povedať svetu niečo o tom, kto som a v čo verím – lebo to sa módou dá. Snažíme sa, snažíme…

Video