Think pink! TOTO je dôvod, prečo si zamilujete barbiecore!

Senzácia Valentino
Ale kým sa z Barbiecore stal taký hit, kredit musíme pripísať niekomu inému. Presnejšie kreatívnemu riaditeľovi módneho domu Valentino, Pierpaolovi Picciolimu, ktorý odštartoval svojou jesennou módnou kolekciou Valentino Pink PP v spolupráci s Pantone na týždni módy hotovú revolúciu. Pink ošiaľ sa preniesol z móla aj do predajov ružových kúskov a podľa stránky Lyst išlo v prípade módnej šou talianskeho gigantu doslova o moment s najvyšším módnym dosahom za rok 2022. Vyhľadávanie ružovej v prehliadačoch stúplo o senzačných 416 percent, na Pintereste o 75 percent. Iste tomu dopomohli aj celebrity, pre ktoré sa ružová stala novou béžovou.

Napríklad taká Kim Kardashian sa nechala svojou dcérou North nafotiť v Balenciaga kúskoch a fotky sú ódou na Barbiecore trend v plnej paráde. Kim na nich bola priam dokonalá, už len zabaliť do škatule s logom Mattel a vystaviť do regálu v hračkárstve. Fanúšikovia boli hotoví. Meghan Fox a Machine Gun Kelly si pink estetiku obľúbili už pred časom a speváčka Selena Gomez predviedla fuchsiové pletené minišaty, hot pink pančušky a platformy, ako inak od Valentina, na predvianočnej afterparty Saturday Night Live. Ružová skrátka vedie a po tom, ako sme sa nechali unášať vlnami neutrálnej palety a presadzovali béžové kardigány, sivé vlnené kabáty a ecru topánky, s ktorými neradno skončiť v mláke pred vchodom, je pinky boom príjemným osviežením. A pokojne aj vo forme head-to-toe, ako sme videli na hviezdach šoubizu či na módnych prehliadkach. Ale keď už je reč o nostalgii, aj Barbiecore má svoje limity – napríklad ho nosiť v sofistikovanejšej verzii, ako v prípade nášho mladšieho ja, keď sme v zamatových Juicy Couture mikinách dovezených z Work & Travel a ultranízko posadených džínsoch tancovali na hity Vengaboys.

Barbiecore nie je len pink

Jasné, že ústrednou témou Barbiecore trendu je ružová farba, no spolu s ňou sa do popredia dostávajú aj typické strihy šiat z 80. – 90. rokov, neónové doplnky, latex, plastové sponky, glitre a super vysoké podpätky. Pestré abstraktné vzory, denimové vesty, elastické šortky, XXL náušnice a slnečné okuliare v ružovej sú must have kúskami. Ak sa necítite v ružovom outfite úplne najlepšie, nepresviedčajte samu seba, ale choďte na Barbiecore pomaly a s citom. A pokojne si nechajte na sebe svoj milovaný oversized sivý sveter. Len ho vylepšite doplnkami, ktoré vás do barbie popkultúry prenesú krásne hravo a s ľahkosťou. VIAC FOTIEK SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII TU!

 

Video