×
#Móda

Think pink! TOTO je dôvod, prečo si zamilujete barbiecore!

28.1. 7:51 Nie, nemáme dvanásť, a nie, nie sme v tom samy. Ale svet sa ide z nového filmu o Barbie zblázniť a Barbiecore vás uchváti bez ohľadu na vek.

Anne Hathaway, Gigi Hadid, Zendaya, Hailey Bieber, Lizzo, Nicki Minaj, Harry Styles, Kim Kardashian – tí všetci podľahli pink estetike, pretože ružová je dobrá a kto by chvíľu nechcel žiť v dokonalom barbie svete (okej, s výnimkou všetkých tých plastov)? Odtiene od magenty cez barbie pink až po žuvačkovú ružovú plnia prehliadkové móla, červené koberce aj sociálne siete a keďže je magenta farbou roka 2023, predpokladá sa, že pinky trend nikam nezmizne. A to je dobre, lebo keď už nemôžeme nosiť pomyselné ružové okuliare, nasadíme si aspoň tie naozajstné.

Margot & Ryan = Barbie & Ken
Odkedy oznámila spoločnosť Universal Pictures, že plánuje natočiť film o ozajstnej Barbie, uplynulo celých štrnásť rokov. Medzičasom sa o práva na film bili rozličné spoločnosti, až napokon zvíťazil Warner Bros. Film o Barbie režíruje Greta Gerwig a hlavnými hviezdami, teda predstaviteľmi Barbie a Kena, sa stali Margot Robbie a Ryan Gossling, a pochopiteľne, fanúšikovia boli z prvých záberov nakrúcaných v L. A. a na Venice Beach uchvátení. Fantastické kostýmy vo filme má pod palcom dvoma Oscarmi ocenená kostýmová dizajnérka Jacqueline Durran, ktorá pracovala aj na kinohitoch Malé ženy, Anna Karenina, Pýcha a predsudok či Kráska a zviera. Po historických kostýmoch musela byť žiarivá záplava neónových odtieňov pre britskú návrhárku výzva, ale asi to robí dobre, pretože kým sa objavia ďalšie fotky z nakrúcania, počet hľadaných kúskov inšpirovaných pripravovaným filmom enormne rastie. Hoci sa do kín snímka dostane až v júli tohto roka, už pár mesiacov to na TikToku, Instagrame a Pintereste žije ružovou estetikou. Napokon, na TikToku má Barbiecore takmer 190 miliónov zhliadnutí (a ustavične rastie).

Ryan Gosling
Zdroj: PLANET PHOTOS

A ružový trend sa dokonca prebojoval zo sociálnych sietí až na Wikipédiu, a to takmer rok pred očakávanou premiérou filmu. Stačilo uploadnuť fotky z natáčania, pár outfitov s vau efektom a Barbie je hitom ešte skôr, než sa objaví prvý trailer, a to nemyslíme v hračkárstvach, ale v móde, mejkape aj v interiérovom dizajne. Prečo je to tak? „Barbiecore je po niekoľkých predchádzajúcich rokoch veľmi vítaným boostrom na náladu, keďže do bežného života vnáša aj svoj charakteristický hot pink odtieň. A s nostalgickými spomienkami na jednoduchšie, slnečnejšie a bezstarostnejšie časy sa táto ružová estetika inšpirovaná 80. rokmi dostáva do centra pozornosti ako IT štýl leta,“ povedala trend expertka populárneho webu Etsy Dayna Isom Johnsonová.

Video