Coco Chanel
Foto: Chanel / Getty Images
#Móda

Za tento doplnok od CHANEL by ste vysolili stovky eur! Vieme, ako ho získať a neskrachovať

Coco Chanel
Foto: Chanel / Getty Images
#Móda

Za tento doplnok od CHANEL by ste vysolili stovky eur! Vieme, ako ho získať a neskrachovať

19.5. 9:00 V posledných rokoch slávia brošne veľký comeback a zdobia všetko, saká, kardigány, opasky aj klobúky. V našom Eva Charity Bazáre na vás jedna čaká a nie hocijaká. Postavička Coco Chanel v jej obľúbenom pásikavom tričku dodá aj obyčajnému tričku nonšalantný francúzsky pôvab a milovníčky značky Chanel určite nenechá chladnými.

Vedeli ste, že brošne boli do 50. rokov minulého storočia samozrejmou súčasťou dámskeho šatníka? Keď začala Coco Chanel v roku 1924 navrhovať a vyrábať módnu bižutériu, tvorili významnú časť jej produkcie. Imitácie drahých kameňov a perál povýšila na úroveň tých pravých a urobila z nich trendový doplnok elegantnej modernej ženy. Ako vždy išla sama príkladom a drahé šperky od svojich milencov miešala s vlastnou bižutériou. Nosila ich od rána do večera aj k obyčajnému tričku alebo svetru. Zrušila tým dovtedy platné pravidlá, podľa ktorých bolo miešanie pravých a nepravých šperkov prejavom nevkusu a dáma by vôbec nemala nosiť nepravé šperky.

Coco Chanel (1883 - 1971)
Zdroj: Getty Images

Coco zaviedla svoje vlastné pravidlá. Čím jednoduchší model, tým viac šperkov mu dopriala a ich cena jej bola ukradnutá. Podstatná bola ilúzia luxusu. Bola veľmi poverčivá a rada sa obklopovala symbolmi šťastia. Jej najobľúbenejšie - štvorlístok, biela kamélia, písmeno C, kométa a jej šťastné číslo 5 sa stali základnými motívmi šperkov a bižutérie značky Chanel a sú nimi dodnes.

Malá podoba veľkej Coco Chanel
Cieľom Coco Chanel bolo ponúknuť ženám módnu bižutériu za prijateľné ceny, no dnes je bižutéria značky Chanel symbolom luxusu a jej ceny tomu zodpovedajú. Teraz sa môžete stať majiteľkou jednej unikátnej brošne z dielne Chanel aj vy. Za prijateľnú cenu.

Eva Charity Bazaar

Video

Diskusia
#evahriesnedobra