×
#Móda

SILVIA ZREBNA x CODES OF BACH: Spojenie barokovej hudby, súčasného tanca a dizajnu

14.9. 8:22 Slovenská dizajnérka Silvia Fröhlich Zrebná predvedie svoju tvorbu v spojení tanca a hudby. Na toto prekrásne vystúpenie sa môžete tešiť už čoskoro.

Originálne dielo CODES OF BACH ponúka spojenie barokovej hudby a súčasného tanca. Predlohu tvorí koncert D-mol — BWV 1052 pre čembalo a sláčikový orchester, od barokového skladateľa J. S. Bacha v podaní Spectrum Quartett. Koncept a choreografia diela Kataríny Brestovanskej spracováva kódované princípy partitúr, ich prenos do súčasného hudobného a pohybového spracovania, ktoré kostýmovo zrealizovala dizajnérka Silvia Fröhlich Zrebná.

SILVIA ZREBNA x CODES OF BACH
Zdroj: Alena Češková

Nachádzaním princípov v “kódovaní” partitúry odkazuje tím umelcov na vzťahmi medzi hudbou a tancom, medzi jednotlivými vrstvami hudby a pohybového materiálu, ale aj vzťahov medzi barokom a súčasnosťou. Ladným splynutím tiel s kostýmami v tanečnej forme sa môžete nadchnúť 19. a 21. októbra 2023 o 19:00 hod. počas festivalu BRATISLAVA V POHYBE v priestoroch bratislavského Kostola Klarisky. Odkaz na lístky TU!