×
#Móda

Pokojný spánok zaručený: Bojujte proti nespavosti týmto nápojom!

30.5. 21:49 Neustále sa prevaľujete z jedného boku na druhý a nie zaspať? Pripravte si nápoj na kvalitný spánok. Stačia vám na to len tieto tri ingrediencie.

Nie a nie zaspať a zaslúžený spánok neprichádza. Nespavosťou trpí množstvo ľudí a stal sa nej fenomén súčasnosti. My vám však poradíme ako s ňou zatočiť raz a navždy. A náš recept na kvalitný spánok vám bude dokonca aj chutiť!

Koktejl s názvom "Sleepy girl" sa stal virálnym na sociálnej sieti Tik Tok a influencerky z celého sveta prepadli miešaniu tohto nápoja pred spaním. Trojzložkový nápoj vraj skracuje čas potrebný na zaspávanie a je prospešný aj pre trávenie. Hlavnou prísadou je višňová šťava. Višne sú totiž bohaté na živiny a antioxidanty a sú tiež prirodzeným zdrojom spánkového hormónu melatonínu. Obsahujú aj tryptofán, aminokyselinu, ktorá môže pomôcť aj pri nespavosti. Početné štúdie už ukázali, že práve toto ovocie môže prispieť k dlhšiemu a kvalitnejšiemu spánku.

Do šťavy zamiešajte magnézium-horčík. Ten reguluje spánkové cykly a zásadným spôsobom napomáha k uvoľneniu a tým aj lepšiemu spánku. Do tretice nápoj dolejte bublinkovou minerálkou s nízkym obsahom cukru. Nazdravie a dobrú noc!