Foto: Marc Cain
#Móda

Náš nový seriál: Najkrajšie módne trendy na jar a leto 2021 (1. časť)

25.2. 2021 8:53 Ak ešte netušíte, čo pre nás dizajnéri navrhli na jarnú a letnú sezónu, pripravili sme pre vás prehľad najkrajších trendov. Dnes vám predstavíme top trend sezóny.

Módne trendy na jarnú a letnú sezónu odrážajú súčasnú náladu vo svete a to, že milióny ľudí sedia doma a nežijú spoločenským životom. Preto asi nikoho neprekvapí, že mnohí dizajnéri zaradili do bežného šatníka pohodlné športové a oversize kúsky a proti nostalgii nasadili nežné sladké farby a optimistické vzory.   

1 top trend sezóny

Športové inšpirácie
Najsilnejší trend letnej sezóny sa inšpiruje sa svetom športu a je doslova prešpikovaný športovými detailami a prvkami. Pohodlné atletické bundy, bomberky, tepláky, polotričká, mikiny, ruksaky a tenisky mieša s bežným mestským elegantným alebo romantickým šatníkom novým nekonvenčným spôsobom.

Výsledkom sú pikantné outfity, ktoré vyzerajú úžasne s elegantnými aj so športovými doplnkami. V kolekciách prevažujú nežné cukríkové a sýte žiarivé farby, ktoré dodávajú modelom energiu a optimizmus.

Nosnou myšlienkou tohto trendu je "čím väčší kontrast, tým lepšie" a tak môžete kombinovať napríklad romantickú volánovú sukňu so športovým anorakom alebo mikinou, kontrast vystupňovať ďalším nesúrodým prvkom – napríklad maskulínnou košeľou a celok vyšperkovať športovými doplnkami. POZRITE SI GALÉRIU

Ralph & Russo. VIAC V GALÉRII Profimedia

Video