#Móda

Najväčším prekvapením týždňov módy boli modelky a modely!

5.3. 19:59 Nahradia na mólach modelky a modelov známe tváre šoubiznisu? Na týždňoch módy boli hviezdami módnych mól slávni herci, režiséri a speváci od 20 do 83 rokov.

Hlavnou témou sezóny jeseň/zima 2023 bol „návrat nositeľného šatníka“. Sem tam sa síce objavili extravagancie, ale skôr v podobe neočakávaného kastingu známych tvárí zo šoubiznisu. Začalo to na týždni módy v New Yorku, kde sa herec a režisér Jon Gries objavil na móle značky Eckhaus Latta. Na londýnskom týždni módy sa k nemu pripojili ďalšie hviezdy a uvidíme, aké prekvapenia nám prinesie Paríž.

Britský herec Ian McKellen predvádza model značky S.S. Daley.
Zdroj: profimedia.sk

Najväčším prekvapením na londýnskom týždni módy bol bol 83 ročný britský herec Ian McKellen, ktorý robil modela na prezentácii kolekcie dizajnéra S.S.Daley na jeseň/zimu 2023. Herec otvoril show čítaním knihy Alfreda Tennysona The Coming of Arthur.

Jon Gries predvádza model značky Eckhaus Latta
Zdroj: Eckhaus Latta

65 ročný americký herec, scenárista a režisér Jon Gries, ktorý v tretej sérii Bieleho lotosu vezme peniaze za životné poistenie, presťahuje sa do New Yorku a začne nový život ako mužský model, na prehliadke značky Eckhaus Latta dokázal, že je pre modeling stvorený.

Jordan Roth predvádza model z koleckie Thom Browne na jeseň/zimu 2023.
Zdroj: profimedia.sk

47 ročného amerického divadelného producenta Jordana Rotha oslovil Dizajnér Thom Browne, aby mu pomohol s prezentáciou jeho kolekcie na jeseň(/zimu 2023.

Herec Lucas Bravo ako model pre kolekciu Louis Gabriel Nouchi na jeseň/zimu 2023.
Zdroj: profimedia.sk

Francúzsky herec Lucas Bravo prezentoval na parížskom týždni módy pánskych kolekcií modely značky Louis-Gabriel Nouchi.

Lennon Gallagher ako model pre značku Burberry.
Zdroj: profimedia.sk

Nápadné farebné kombinácie dizajnéra Daniela Lee neboli jediným nečakaným prekvapením pri jeho debute u značky Burberry. Bol ním aj 23 ročný Lennon Gallagher, syn frontmana skupiny Oasis Liama ​Gallaghera a herečky Patsy Kensit, ktorý na móle predviedol kostým s grafickou potlačou ruží a topánky v štýle Wallabee.

Herečka Chloë Sevigny ako modelka pre značku Proenza Schouler.
Zdroj: profimedia.sk

Značka Proenza Schouler si kolekciou jeseň/zima 2023 pripomenula svoje 20. výročie, ktoré dizajnéri Jack McCollough a Lazaro Hernandez oslávili tým, že vzdali hold ženám, ktoré ich inšpirujú. Preto nebolo žiadnym prekvapením, keď prehliadku otvorila dlhoročná priateľka značky herečka Chloë Sevigny.

Florence Pugh na módnej prehliadke značky Harris Reed.
Zdroj: Instagram @florencepugh

Anglická herečka Florence Pugh otvorila módnu prehliadku dizajnéra Harrisa Reeda čítaním dramatického monológu z pera samotnej dizajnérky.

Herečka a speváčka Ali Lohan ako modelka na móle značky Christian Siriano.
Zdroj: profiemdia.sk

Herečka a speváčka Ali Lohan s bratom Codym predvádzali modely značky Christian Siriano.

Jej brat Cody Lohan na móle tej istej prehliadky Christian Siriano.
Zdroj: profimedia.sk
autor:  Zuzana Šujanová