#Móda

Lahôdka pre štýlové cestovateľky v Eva Charity Bazáre

#Móda

Lahôdka pre štýlové cestovateľky v Eva Charity Bazáre

12.5. 14:24 Iniciály LV sú symbolom statusu a zdobia množstvo luxusných výrobkov od módnych odevov, cez kabelky, cestovnú batožinu až po šperky. Jeden takýto nadčasový kúsok môže byť teraz váš aj bez toho, aby ste sa zruinovali.

Nemecká blogerka Alexandra Lapp pózuje pre značku Louis Vuitton
Zdroj: Christian Vierig

Keď sa povie Louis Vuitton, väčšina z nás si predstaví luxusnú kabelku s typickým monogramovým alebo šachovnicovým vzorom. No zakladateľ značky Louis Vuitton spočiatku vyrábal kufre a rôzne praktické cestovateľské pomôcky. Keď si v roku 1854 otvoril prvý obchod s cestovnými kuframi, na nápise vonku stálo : "Bezpečne balí tie najkrehkejšie predmety. Špecializuje sa na módne balenie." Čo nápis sľuboval, aj splnil. Firma Louis Vuitton sa rýchlo vypracovala na jeden z najznámejších luxusných módnych domov a aby uspokojila rastúci dopyt elitnej a často aj kráľovskej klientely, postupne rozširovala ponuku svojich produktov. Keď v roku 1892 prevzal vedenie firmy Louisov syn Georges, značka dosiahla medzinárodné úspechy. Na začiatku 20. storočia patrila medzi najvýznamnejšie módne značky na svete, ktoré sa venovali luxusnej cestovnej batožine.

Tento nadčasový skvost - Louis Vuitton Keepall 55 môže byť váš
Zdroj: Louis Vuitton

 

V roku 1930 pod vedením Georgesa a jeho syna Gastona-Louisa uviedla na trh unikátnu novinku - cestovnú tašku Keepall, ktorá dokonale zodpovedala modernému spôsobu cestovania a rýchlemu životnému štýlu doby a onedlho sa stala najžiadanejšou víkendovou taškou všetkých čias. Bola dokonalou alternatívou typických tvrdých kufrov Louis Vuitton - primerane veľká, flexibilná a ľahká. Každý prvok jej nadčasového tvaru bol navrhnutý s jasným zámerom. Má iba jednu veľkú priehradku a dá sa ľahko zložiť na dno kufra, čo je ideálne na cesty na akúkoľvek vzdialenosť. Od Marca Jacobsa po Virgila Abloha, moderné interpretácie tašky Keepall jej zaručujú popredné miesto medzi najdokonalejšími cestovnými taškami všetkých čias pre mužov aj ženy.

Taška je dostupná v štyroch rôznych veľkostiach: Keepall 45, Keepall 50, Keepall 55 a Keepall 60. Čísla udávajú jej šírku v centimetroch. Prvé tri veľkosti sú ideálne pre príručnú batožinu do lietadla.
V našom Eva Charity Bazáre čaká na štýlové cestovateľky nadčasová lahôdka Louis Vuitton Keepall 55. Nenechajte si ju ujsť.

Aj Dominika Cibulková má rada cestovnú batožinu značky Louis Vuitton
Zdroj: Instagram - Dominika Cibulková
Courtney Sixx so svojou Louis Vuitton Keepall
Zdroj: GVK/Bauer-Griffin
Hilary Duff na cestách v spoločnosti značky Louis Vuitton
Zdroj: starzfly/Bauer-Griffin

 

 

 

 

 

autor:  Zuzana Šujanová