Kúp, predaj a zarábaj! TIETO módne kúsky sú najlepšou investíciou

Do ktorých značiek alebo modelov sa v súčasnosti oplatí investovať?

Z Jordan/Nike tenisiek by som označil ako dlhodobo úspešný model Air Jordan 4 Retro. Tak­isto Adidas Yeezy si držia momentálne svoju cenu najmä kvôli tomu, že nateraz nie je istá budúcnosť tejto línie, keďže ukončili spoluprácu s Kanyem Westom (zakladateľom značky YEEZY). Čo sa týka doplnkov, kúpou niektorých modelov Rolex hodiniek, Chanel alebo Hermes kabeliek človek určite neurobí chybu, tie si dlhodobo držia svoju cenu.

Limitované kolekcie luxusných značiek sú lepšou investičnou komoditou ako zlato.
Zdroj: @cruizeer

Ktorú najhodnotnejšiu vec máš v obchode?

Louis Vuitton Streamer Trunk z 19. storočia v pôvodnom zachovanom stave. Je to kúsok histórie, v minulosti sa kufor využíval okrem prepravy oblečenia a objektov aj ako konferenčný stolík alebo ako ozdoba interiéru. Každý kus je originálom, pričom obsahuje sériové označenie, ako aj jedinečné číslo svojho zámku. Dnes je to archívna investičná záležitosť. Ceny týchto kufrov sa na trhu pohybujú okolo 40- až 60-tisíc eur.

Ktorý bol najdrahší kúsok, ktorý si kedy predal?

Asi to bude Louis Vuitton Varsity Leather Jacket z poslednej LV kolekcie zosnulého návrhára Virgila Abloha. Cena tejto bundy sa hýbe okolo 8 000 eur a kúpil ju Rytmus.

Ako rozpoznať kvalitného resellera?

Kvalitný reseller by mal robiť správne rozhodnutia ohľadom nákupov tovarov. Môže sa ľahko stať, obzvlášť v tejto dobe, že model, ktorý nakúpi, rýchlo spadne na cene a ostane mu dlho stáť na sklade. Ak má nedostatok prostriedkov na ďalšie nákupy nových kolekcií, môže ho to spomaliť. Okrem toho by mal spĺňať všetky základne vlastnosti kvalitného predajcu, ako napríklad znalosť o produktoch, ktoré predáva, vedieť s istotou rozlíšiť repliku od originálu a poskytovať čo najlepší zákaznícky servis svojim klientom.

Top vychytávky v obchode Cruizer
Zdroj: @cruizeer

Dokážeš rozpoznať fejk už z diaľky?

Zlý fejk sa dá naozaj rozpoznať už z diaľky, veľakrát som už videl fejk tenisky a oblečenie zobrazené aj na fotkách a videách známejších profilov. Nemám pre to pochopenie a ani mať nikdy nebudem. Dobre sa dá obliecť aj s nižším rozpočtom, rozhodne to má väčšiu váhu, ako nosiť napodobeniny. „Legit check“, teda overenie pravosti produktu, je u nás dlhé roky spoplatnená služba. Ak si chce byť človek istý originalitou svojej veci, ktorú si zakúpil, môže nám ju priniesť alebo poslať na kontrolu. Vždy odporúčame nakupovať u overených predajcov, aby ste sa vyhli práve takýmto nepríjemnostiam.

Poraď nejaké základné pravidlá, ako odhaliť fejk.

Existuje veľa faktorov, na ktoré sa treba pozerať pri overovaní pravosti produktu. Okrem samotného strihu, tvaru, šitia, kvality materiálov je dôležité balenie, visačky, príslušenstvo k produktu aj jeho vôňa, pokiaľ ide o nový kúsok. Na internete sa dajú dohľadať originálne fotky produktov a pri menej kvalitných napodobeninách to zvládne rozpoznať aj laik. Stačí sa zamerať napríklad na farbu alebo logo produktu. Väčším problémom sú repliky, ktoré nemá šancu rozpoznať človek, ktorý drží produkt prvýkrát. Mne prešli rukami tisícky rôznych produktov, preto mi legit check nerobí problém.

Video