Clarke, Kravitz
Foto: Getty Images
#Móda

GALÉRIA rób z BAFTA: Úchvatná Middleton a Deppova dcéra? Poriadne prestrelila! Uff, veď je...

Clarke, Kravitz
Foto: Getty Images
#Móda

GALÉRIA rób z BAFTA: Úchvatná Middleton a Deppova dcéra? Poriadne prestrelila! Uff, veď je...

3.2. 9:00 Čestnými hosťami 73. ročníka cien BAFTA boli britský princ William, ktorý je prezidentom organizácie BAFTA, a jeho manželka Kate v krásnej róbe od Alexandra McQueena.

Po červenom koberci BAFTA 2020 sa prešli také hviezdy ako Margot Robbie, Emilia Clarke (v róbe od Schiaparelliho), Vanessa Kirby  (Valentino), Charlize Theron (Dior), Saoirse Ronan (Gucci).

Britská filmová akadémia vyzvala účastníkov, aby v rámci výberu svojho outfitu podporovali dizajnérov, pre ktorých je udržateľonosť prioritná, prípadne zrecyklovali kus, ktorý už predtým nosili.

Ani tento rok nechýbali vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge. Kate  si výzvu organizátorov vzala k srdcu a na odovzdávanie tohtoročných cien Britskej akadémie filmových a televíznych umení zvolila kúsok od Alexandra McQueena, v ktorom sa predviedla pred 8 rokmi na štátnej večeri v Malajzii.

Pred slávnostným ceremoniálom zaznela kritika skutočnosti, že všetci nominovaní v hereckých kategóriách sú belosti a medzi nominovanými v kategóriách najlepší režisér a najlepší film nie sú nijaké ženy.

Otázku rozmanitosti neobišiel ani princ William, podľa ktorého za posledných niekoľko rokov opäť nastala situácia, že treba hovoriť o potrebe urobiť viac pre zabezpečenie rozmanitosti vo filmovom odvetví a v procese udeľovania cien. "BAFTA berie túto otázku vážne a na základe tohtoročných nominácií začala úplnú a dôkladnú revíziu celého procesu udeľovania cien, aby nadviazala na svoju existujúcu prácu a zabezpečila dostupnosť príležitostí pre všetkých," konštatoval vojvoda z Cambridgeu.

Ceny pre najlepšieho herca a herečku si odniesli Joaquin Phoenix (1917) a Renée Zellwegerová (Judy). Brad Pitt (Vtedy v Hollywoode) a Laura Dernová (Manželská história) zvíťazili vo vedľajších hereckých kategóriách.

Pozrite si GALÉRIU najkrajších rób:

Video

Diskusia
#evahriesnedobra