Foto: Fashion Live!
#Móda

Fashion Live! 2021 je za nami: Prekvapil? Potešil? Zhrnutie!

Foto: Fashion Live!
#Móda

Fashion Live! 2021 je za nami: Prekvapil? Potešil? Zhrnutie!

19.10. 16:00 Maratón módnych prehliadok slovenských a českých dizajnérov Fashion LIVE! 2021 v nedeľu skončil. Čím nás prekvapil, čím potešil? Tu je naše zhrnutie 1.dňa.

Po ročnej pandemickej prestávke si mohli milovníci módy konečne naživo pozrieť nové kolekcie slovenských a českých módnych dizajnérov. Návrhári a organizátori venovali prípravám celé mesiace a hneď v úvode treba povedať, že nie nadarmo. Tento ročník bol výnimočne vydarený a „objavil“ nové silné stránky našej dizajnérskej elity, ako aj nádejných začínajúcich dizajnérov.

Prvý deň Fashion Live! zahájili prehliadky študentov Vysokej školy výtvarných umení z Ateliéru 343 Juliány Brnákovej, Michaely Turanskej, Ivany Janigovej, Natálie Repkovskej, Alexandry Kondačovej a Márie Štvrteckej. Treba povedať, že všetky študentské kolekcie boli na vysokej úrovni po výtvarnej i remeselnej stránke. Na rozdiel od minulých ročníkov Fashion Live! vsadili mladí nádejní dizajnéri viac na nositeľnosť odevu a menej na šokovú terapiu či extravaganciu, pričom sa všetkým podarilo bravúrne skĺbiť praktickú funkciu odevu s umením, s umeleckými remeslami a s autorskými textilnými technikami. Každý z autorov má sľubný tvorivý potenciál. (Nielen) Pre študentov je samozrejme veľmi aktuálna téma trvalej udržateľnosti v odevnom priemysle a vo svojej tvorbe reflektujú najmä pálčivé otázky súčasnej spoločnosti.

Juliána Brnáková použila v kolekcii The CHANCE textilný odpad, ktorý by sa ďalej v odevnom priestore nepoužil.
Zdroj: Fashion Live!
Model Natálie Repkovskej
Zdroj: Fashion Live!
Model Ivany Janigovej
Zdroj: Fashion Live!
autor:  Zuzana Šujanová