Foto: EVA
#Móda

EMMA má FILIPA: Nové číslo magazínu EVA s témou "EKO je COOL" je práve v predaji!

Foto: EVA
#Móda

EMMA má FILIPA: Nové číslo magazínu EVA s témou "EKO je COOL" je práve v predaji!

17.5. 8:08 Z novej EVY srší energia a ohromná láska! Siahnite po júnovom vydaní vášho obľúbeného magazínu, ktorý okrem hriešne dobrých tém prináša skvelý darček - krém Manufaktura IBA PRE VÁS v celom náklade!

Editoriál pre vás píše redaktorka Martina Havranová
Priznám sa, že o ekológiu a udržateľnejší životný štýl sa zaujímam posledných pár rokov. Tiež som bola ten typ, ktorý po výplate vbehol do nákupného centra a vo fast fashion reťazcoch zhrabol všetky trendy, ktoré často končili ešte s visačkami na dne skrine. Mala som doma minimálne desať parfumov, nekonečný počet odtieňov lakov na nechty a krémy, ktoré expirovali skôr, ako som ich použila viac ako dvakrát.

K júnovému vydaniu magazínu EVA sme pribalili krém Manufaktura!
Zdroj: EVA, Manufaktura

O tom, že väčšinu jedla som si objednávala z donášok a veľké časti porcií končili v koši, ani nebudem pokračovať. S ekologickým cítením sa človek proste nerodí. Niekoho k nemu vedú rodičia odmalička, niekto naň dozreje ažv dospelosti. V horšom prípade nikdy.

Žiť ekologicky je takou službou pre nás všetkých, ale aj pre seba samých. Na prvý pohľad to môže vyzerať ako neustále odopieranie si pre niečo, čo ani nie je vidieť. Ale opak je pravda. Vyrástli sme na seriáloch a filmoch, kde bolo úplne normálnou praxou mať na sebe každý deň nové veci.

V obchodoch nám ponúkajú lacné oblečenie, ktoré sa tvári draho, a za pár desiatok eur môžeme odletieť do akejkoľvek destinácie. Kilo mäsa v supermarkete je lacnejšie ako kilo jabĺk v bioobchode. Prečo by sme to teraz mali všetko meniť? Verte mi, že viesť udržateľnejší život je obrovským prínosom aj pre nás. Prináša nám poriadok do vzťahov, peňaženiek, nášho času, a zároveň zdravší životný štýl.

Aktuálne číslo sme venovali ekologickému životnému štýlu a dúfam, že vám ukážeme možnosti, ako robiť veci inak a šetrnejšie k okoliu. Žiť ekologicky neznamená len to, že budete vegán so 100 % zero waste životným štýlom, ktorý prežije celý život v jednej plátennej košeli. Ekológiu môžeme vniesť aj do našich každodenných životov a niekedy aj malé zmeny dokážu urobiť skutočne veľký efekt. Nemusíme byť dokonalé (ani v ekológii), stačí, keď budeme stále rozmýšľať nad tým, ako sa dajú veci robiť lepšie.