@andrejkusalik
Foto: @andrejkusalik
#Móda

Dvorný stylista Dominiky Cibulkovej: Žena nepotrebuje najdrahšie značky, aby vyzerala dobre

@andrejkusalik
Foto: @andrejkusalik
#Móda

Dvorný stylista Dominiky Cibulkovej: Žena nepotrebuje najdrahšie značky, aby vyzerala dobre

14.4. 16:00 Pracovať ako módny dizajnér je snom nejedného človeka, avšak uživiť sa touto profesiou nie je vôbec jednoduché.

Táto práca zahŕňa množstvo aktivít, od zbierania inšpirácií a prvých návrhov cez technické vypracovanie, prvé prototypy, skúšky a prezentáciu. Nasleduje fotenie, prehliadky, predaj a tak dookola. Je to beh na dlhé trate, úspech bohužiaľ nie je zaručený. Podmienkou je vraj veriť si na 100%, byť pracovitý a byť odhodlaný ísť za svojím cieľom.

Je úžasné, že aj u nás existujú koncepty a miesta na podporu lokálneho dizajnu a mladých dizajnérov, ktorí by sa sami možno neboli schopní v začiatkoch presadiť a dostať svoju tvorbu k širokému publiku. Jedným z takých je napríklad PRIVEÉ, beauty & fashion lounge v Bratislave, kde nájdete vybrané kúsky od českých a slovenských dizajnérov.

@privee.lounge
Zdroj: @privee.lounge

Za týmto konceptom stojí kreatívny riaditeľ a spolumajiteľ Andrej Kusalík spolu s jeho dlhoročnou kamarátkou Natáliou Selvekovou, spolumajiteľkou PRIVEÉ a majiteľkou kliník krásy ENVY.

Andrej mal k móde blízko od mladého veku, jeho kroky smerovali k tomu, že raz bude pracovať ako dizajnér, už v tej dobe sa totiž kamarátil s inými dizajnérmi, napríklad s Lukášom Kimličkom a Borisom Hanečkom, ktorých tvorba bola už v tej dobe fascinujúca.

Andrej Kusalík sa na Dominike Navara Cibulkovej
Andrej Kusalík sa na Dominike Navara Cibulkovej "realizuje" už nejaký čas a my môžeme povedať, že títo dvaja si naozaj sadli.
Zdroj: @andrejkusalik

Andrej študoval na odevnej škole a stážoval aj u Fera Mikloška, nakoniec sa však vyprofiloval ako osobný módny stylista, čo ho bavilo viac. „Móda ma zaujímala odjakživa, svojím kamarátkam a známym som častokrát pomáhal pri výbere oblečenia a s celkovým stylingom. Dnes svojím klientkám zabezpečujem kompletný servis, od hľadania vlastnej módnej identity a štýlu až po personalshopping služby a osobné módne poradenstvo. Mojím snom bolo mať vlastný priestor, miesto, kde by som mohol ženám svoje poradenské služby poskytovať pod jednou strechou, vrátane kozmetických a kaderníckych služieb, čo dnes u nás zabezpečuje Patrik Suši Veselý.“

Podľa Andreja žena nemusí byť odetá od hlavy po päty v najdrahších značkách na to, aby vyzerala dobre. „Baví ma kombinovať cenovo dostupnejšie značky s tými exkluzívnejšími, rád kombinujem zahraničné značky s lokálnymi, ktoré sú dnes podľa môjho názoru dizajnovo a kvalitou porovnateľné s tými svetovými.“

@privee.lounge
Zdroj: @privee.lounge

PRIVEÉ je miesto, kde môže prísť každý, kto chce vlastniť originálny a jedinečný dizajnérsky kúsok, stačí si dohodnúť termín. „V Priveé si nájde svoj vysnený kúsok naozaj každý, z lokálnych značiek ponúkame aj tie cenovo dostupnejšie. Môžete si tu zakúpiť modely od Jakuba Polanku, Michaela Kováčika, Pavla Dendisa, La Formela, Ivany Mentlovej a ďalších.“ Je skvelé, že v módnom svete hľadá aj nové tváre a dáva priestor aj mladým návrhárom, najnovšie mojej značke Katarína Drobná, Kristíne Ptačin a ďalším. „S každým novým dizajnérom sa najskôr stretnem osobne, jeho tvorbu musím vidieť, ak v tom vidím potenciál, zaradím ju do našej ponuky. Za tie roky si myslím, že už viem celkom dobre zhodnotiť, čo klientky hľadajú.“

@andrejkusalik
Zdroj: @andrejkusalik

Momentálne je teda naozaj ideálny čas orientovať sa aj na domáce značky a lokálny dizajn. Novým musthave je mať v šatníku veci, ktoré neuvidíte na každom druhom človeku, sú unikátne a majú vlastný príbeh.

Katarína Drobná

autor:  red.
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra