Foto: progressman / Shutterstock.com
#Móda

Dámske tričká a mikiny na výslní v jarnej sezóne 2023

17.5. 10:06 Popri prívetivom dizajne nám aj túto jarnú sezónu záleží najmä na funkčnosti outfitu. Ak to chceme dosiahnuť, vyberáme si tričká skutočne vhodné na prechodné, nie na horúce dni. Zároveň mikinu využívame na ochranu rizikových partií tela, resp. chráni nás pred prechladnutím, od citlivých krčných až po driekové partie.

Dámske tričká – elegantné a praktické zároveň

Pre sezónnu módu je zväčša typické, že ženy zápasia s dilemou, či uprednostniť vizuálny „wau efekt“ alebo staviť na využiteľnosť a praktickosť. Výnimkou pritom nie sú ani najnovšie dámske tričká, či už v minimalistickom crop-top dizajne, v prevedení polo tričiek, klasických tričiek alebo modelov bez rukávov. Aktuálne trendy v móde dovoľujú takmer všetko, ako aj spojiť štýlovú stránku s funkčnou podľa momentálnej situácie.

Dámske funkčné tričká v skrátenom strihu

Ako dosiahnuť pocit tepla, keď zvolené crop-top tričko siaha tesne po pupok? Pri funkčných parametroch nie je rozhodujúca dĺžka ani hrúbka tkaniny, ale samotná technológia. Klasické funkčné dámske tričko si predstavujeme v prevedení s dlhým alebo krátkym rukávom v dĺžke po driekovú oblasť. Takéto tričko si bez výčitiek môžeme obliecť počas teplejších dní do mesta, ale aj na outdoorové aktivity.

Vysoko funkčné vlastnosti poukazujú na priedušnosť, rýchloschnúci a antibakteriálny charakter. Prirodzený komfort nám zabezpečuje najčastejšie bavlnený materiál, ale čoraz viac inklinujeme aj k recyklovaným materiálom.

Pohodlné a trendy mikiny

Ešte predtým, ako si vyberieme najnovšie dámske mikiny v tzv. sweatshirt, crop, urban alebo oversize štýle, zameriame pozornosť na hlavnú technológiu. Len tak dokáže mikina zastúpiť tričko, poprípade poskytne to, čo by mala už táto spodná vrstva.

Ilustračné foto
Zdroj: bodnar.photo / Shutterstock.com

Základnú, ale aj rozšírenú vrstvu funkcií zaručene prinášajú jarné adidas mikiny. Mnohé modely z najnovšej kolekcie svedčia o tom, že komfortná mikina je jemná a ľahká, aj keď využíva vlastné termoregulačné vrstvy.

Viacfunkčná mikina získava čoraz častejšie charakter príjemných flísových pletenín. Je tomu tak jednak pre nežný dotyk a priam hrejivé babušenie, čo oceníme najmä v chladnejšom počasí. Druhú stránku vytvárajú dobré termoizolačné vlastnosti a skvelé hospodárenie s teplotou pod vrstvami. Funkčná mikina jednoducho hreje a zároveň dobre reguluje vlhkosť, teda odvádza pot. Pre svoje kvality je viac než sezónnou záležitosťou.

Módnym hitom sa flísové mikiny stali pre typický vyčesaný vlas v štruktúre pleteniny. Na pohodlí a elegancii pri celodennom nosení dodáva mikinám charakteristický regular strih.  

autor:  PR článok

Video