Coco Chanel
Foto: Getty Images
#Móda

Čierna mágia: Obľúbený kúsok intelektuálov vám vydrží veky: Ako ho kombinovať? (GALÉRIA)

Coco Chanel
Foto: Getty Images
#Móda

Čierna mágia: Obľúbený kúsok intelektuálov vám vydrží veky: Ako ho kombinovať? (GALÉRIA)

5.2. 12:20 Čierna bola najobľúbenejšia farba Coco Chanel aj generácie bítnikov. Vedeli prečo. Pôsobí mysticky, tajomne, elegantne, intelektuálne i rebelantsky zároveň a vždy nechá vyniknúť osobnosť človeka, ktorý ju nosí.

„Ženy majú v hlave celú paletu farieb, ale na bezfarebnosť nemyslia nikdy. Tvrdím, že čierna zvíťazí nad všetkými farbami,“povedala Coco Chanel, objaviteľka „malých čiernych“ na margo ich revolučnej čiernej farby. Vedela, že čím jednoduchšie sú šaty, tým väčšiu pozornosť získa žena, ktorá ich má na sebe a o to viac vyniknú detaily, napríklad červené pery a doplnky. No nielen „malé čierne“ boli ideálnym pozadím pre zvýraznenie osobnosti ženy. Coco Chanel milovala aj čierne pulóvre a kardigány, ktoré vždy dotvorila svojou bižutériou.

Šansónová speváčka generácie bítnikov Juliette Greco

Embed from Getty Images

V 50. a 60. rokoch sa stal čierny pulóver a rolák doslova uniformou bítnikov. Ženy ho občas vymenili aj za čierny baletný dres, aký ste mohli vidieť vo filme napríklad na Audrey Hepburn a Brigitte Bardot. Od tých čias sa čierny sveter spájal hlavne s intelektuálmi, hudobníkmi a umeleckými kruhmi, a stal sa basic kúskom moderného šatníka, preto by nemal chýbať ani v tom vašom. Pri jeho kúpe myslite predovšetkým na kvalitný materiál a jednoduchý strih bez zbytočných detailov. Taký vám vydrží veky a bude sa ľahko kombinovať.

V našej galérii  milovníčok a klientok značky Chanel uvidíte, že čierny sveter sa dá nosiť úplne so všetkým a na každú príležitosť.  

Video

Diskusia
#evahriesnedobra