Chanel haute couture kolekcia na zimu 2020: Je nádherná!

5.10. 9:32 Punková princezná zahalená v luxusnom hodvábe, tafte a buklé tvíde, ručne pretkávanom kovovými niťami a perličkami. Zoznámte sa s hrdinkou Chanel haute couture kolekcie na zimnú sezónu 2020.

„Pri navrhovaní kolekcie som myslela na punkovú princeznú, ktorá vychádza na svitaní z "Le palace" v taftových šatách, s natupírovanými vlasmi, zdobenými pierkami a s množstvom šperkov. Táto kolekcia je inšpirovaná viac Karlom Lagerfeldom ako Coco Chanel. Karl by išiel do „Le palace“, určite by sprevádzal túto sofistikovanú excentrickú ženu,“ hovorí o kolekcii hlavná dizajnérka značky Chanel Virginie Viard.

Pokiaľ bola letná haute couture kolekcia inšpirovaná jednoduchým strohým prostredím kláštora v Aubazine, kde Coco Chanel ako dieťa vyrastala, tridsať modelov zimnej haute couture kolekcie je poznačených túžbou po lesku a trblietavej opulencii. Niektoré modely sú dokonca doplnené šperkami z Chanel High Jewellery kolekcie. „Rada takto pracujem, že navrhnem niečo úplne protikladné ako v predošlej kolekcii. Mám rada komplexnosť a sofistikovanosť,“ dodáva Virginie Viard.

autor:  Zuzana Šujanová
Diskusia  ()

Video

Diskusia