Foto: Envanto Elements
#Móda

Ako nosiť dámsku ľadvinku? - 3 návrhy letného stylingu pre ženy

30.6. 2022 20:32 Ľadvinka je skvelý spôsob, ako pri sebe nosiť všetko potrebné, no mať zároveň prázdne ruky, ak ich potrebujete. Ak potrebujete čo najúspornejšiu kabelku, určite siahnite po dámskej ľadvinke okolo pásu, do ktorej sa vám zmestí len to najpotrebnejšie. Výhodou je, že vám na páse pri pohybe nijakým spôsobom nevadí a tým, že do nej uložíte naozaj len to najdôležitejšie, vás nijak ani nezaťaží.

Ako nosiť dámsku ľadvinku? - 3 návrhy letného stylingu pre ženy 

Ľadvinka je skvelý spôsob, ako pri sebe nosiť všetko potrebné, no mať zároveň prázdne ruky, ak ich potrebujete. Ak potrebujete čo najúspornejšiu kabelku, určite siahnite po dámskej ľadvinke okolo pásu, do ktorej sa vám zmestí len to najpotrebnejšie. Výhodou je, že vám na páse pri pohybe nijakým spôsobom nevadí a tým, že do nej uložíte naozaj len to najdôležitejšie, vás nijak ani nezaťaží.

Ilustračné foto
Zdroj: Envanto Elements

Váš otec bol tento krát v trende pred vami

Spomínate si na časy, kedy ľadvinku okrem vášho otca nenosil vo vašom okolí nikto? A vy ste si preto mysleli, že je to trápne? Veríme, že dnes už viete, že tie časy sú už dávno preč. A vášmu otcovi dlžíte ospravedlnenie.

Najpopulárnejším doplnkom pár uplynulých rokov, a stále aktuálnym trendom je ľadvinka – alebo „kabelka okolo pása“, ak sa cítite sofistikovane – a ľudia po celom svete dávajú tomuto doplnku ďalšiu šancu spôsobom, ktorý by ste možno nečakali. A ani váš otec. Ten však udal prvý trend nosenia tohto čarovného doplnku, ako už správne tušíte, okolo pása! Výhodou je, že máte voľné ruky a pocit voľnosti pri tom, že vám nič z ramena nepadá.

Ľadvinka ako crossbody kabelka

Tento trend sa za posledné roky upevnil vo svete dámskeho oblečenia, prameniaci z nejakého hviezdneho spojenia normcore, dadcore, gorpcore a Shiacore. Potom sa objavil na pristávacích dráhach so značkami ako Coach, Prada, Off-White a Gucci, ktoré mu dodali vysokomódnu „úpravu". Ďalej ho prijali celebrity ako Kendall Jenner a Jared Leto, ale aj hviezdy pouličného štýlu z celého sveta.

Nakoniec sa tomuto doplnku vymyslelo mnoho spôsobov nosenia, a keď niekto prišiel na to, že ľadvinky sa dajú nosiť aj ako kabelky cez rameno, nie len cez pás, stal sa tento oldskoolový doplnok stal neodmysliteľnou štylizáciou každej módne založenej ženy. 

Jednoduchá kabelka do ruky

Ak sa chcete pri nosení cítiť viac žensky, ľadvinku môžete kľudne držať v ruke. Nikde nie je napísané, že kvôli tomu, že ľadvinky boli pôvodne namýšľané pre robotníkov, ktorý pri sebe potrebovali mať náranie a voľné ruky na prácu, to tak musíte nosiť aj vy. Štýl ľadviniek sa od tých čias veľmi vyvinul a sú tak prispôsobené tomu, aby vám na štýle len pridali. Takže ak sa chcete pri jej nosení cítiť ženskejšie a zároveň si to váš outfit vyžaduje, jednoducho ju noste pohodlne v ruke, ako klasickú kabelku. Na štýle vám to určite len pridá!

Zhrnutie 

Vďaka tomu, ako sa cesta tohto znovuzrodeného doplnku vyvíjala, objavovali sa aj nové nápady, ako ľadvinku nosiť. Môžete to teda vždy prispôsobiť svojim aktuálnym potrebám.

Najobľúbenejším štýlom je nosiť ľadvinku cez rameno, alebo crossbody otočenú dopredu. V podstate ako obyčajnú kabelku. Záleží takisto na vašom celkovom outfite a vašom pocite, či danej situácií. Niekomu sa ľadvinka nosí lepšie crossbody, niekomu len jednoducho na ramene. 

Taktiež záleží, aké tenisky si k tomu vyberiete. Ak vo vašom šatníku chýbajú sneakersy, ktoré by sa k nej hodili, nájdete ich na tomto linku: https://www.eobuv.sk/damske/poltopanky/sneakersy.html.

autor:  PR článok