Meryl Streep získala už svojho tretieho Oscara.
Foto: TASR/AP
#Móda

12 zaujímavostí z histórie Oscarov, o ktorých ste netušili

Meryl Streep získala už svojho tretieho Oscara.
Foto: TASR/AP
#Móda

12 zaujímavostí z histórie Oscarov, o ktorých ste netušili

13.2. 9:10 Toto ste určte nevedeli. Informácie priamo z Hollywoodu.

▪️Prvýkrát sa Academy Awards, Oscary, odovzdávali 16. mája 1929 na slávnostnom bankete v Blossom Room hollywoodskeho hotela Roosevelt. Lístok si mohol za 5 dolárov kúpiť hocikto z ulice. Celý akt trval pätnásť minút. Jedinou ocenenou ženou bola herečka Janet Gaynor, no dnes nikto nevie, čo mala na sebe. Novinárov totiž prvé roky Oscarové večery vôbec nezaujímali.

▪️V roku 1930 sa odovzdávanie Oscarov konalo dokonca dvakrát a zo slávnostného banketu sa už vysielal aj hodinový priamy prenos v rozhlase.

▪️V 30. rokoch si mnohé herečky požičiavali šaty na slávnostný večer z fundusu ateliérov, lebo vlastné nemali. Často si obliekli šaty, v ktorých hrali aj vo filme.

▪️Od roku 1934 sa mená nominovaných aj víťazov začali do poslednej chvíle tajiť a tak sa stávalo, že si herci nestihli nič ani požičať. V roku 1937 si napríklad herečka Luise Rainer vychutnávala pokojný večer doma a keď jej prišli oznámiť, že získala Oscara, narýchlo si obliekla prvé šaty, čo mala poruke. O rok sa jej to stalo znova a Oscarový večer strávila v kožuchu. Čo mala pod ním, nikto nevie.

Video

Diskusia
#evahriesnedobra