×
Foto: ARCHÍV DPOH
#Madam EVA

Zuzana Fialová otvorene: To všetko, čo sa vyžaduje od ženy, sa nedá zvládnuť!

23.4. 23:31 Čo vám hovorí váš vnútorný hlas a kritik? Garantujeme, že niečo úplne iné ako mužom. Napríklad: musíš byť dobrá, slušná, láskavá, milujúca. Pozorná, starostlivá, musíš vládať, musíš vládať. A buď usmiata…! Zuzana Fialová odkazuje všetkým ženám: nedá sa to!!

A to sme ešte nespomenuli tlak na to byť pekná a štíhla...! Ako to cíti obľúbená herečka, s ktorou sme sa rozprávali v aprílovej Madam EVE? "Ten hlas nám hovorí veci, a teraz si to povedzme úprimne, ktoré sa nedajú splniť. Tým pádom žena permanentne existuje v pocite nesplnenej úlohy. Ten hlas kričí: Zlyhávaš, zlyhávaš! Pretože to všetko, čo má žena dosiahnuť, sa nedá. Prosto nedá. Možno keby tak desať žien pracovalo na jednom živote, šlo by to."

Zuzana Fialová
Zdroj: https://www.instagram.com/p/BquMUBwgY2m/

Veru často si v našich časopisoch vravíme, nebuďme na seba také prísne. Nie sme superženy a ani nimi nechcime byť. Musíme toľko toho urobiť, obsiahnuť, zvládnuť, predvídať, obetovať. Plus nosiť domov rovnaké peniaze, byť rovnako vzdelané... K čomu to vedie a aké katastrofálne dôsledky to podľa Zuzany Fialovej má na celú generáciu mladých ale aj starých žien? Dozviete sa v galérii.

Video