Foto: Lurity
#Madam EVA

Veľké nápady z našej malej krajiny: A sú o to výnimočnejšie, keď okrem iného aj pomáhajú

Foto: Lurity
#Madam EVA

Veľké nápady z našej malej krajiny: A sú o to výnimočnejšie, keď okrem iného aj pomáhajú

9.6. 2020 0:01 Možno ste si aj vy všimli sieť digitálnych obrazoviek v obchodných centrách. Sú veľmi pekné a fashion, volajú sa Lurity a stoja za nimi šikovní Slováci!

Tieto digitálne obrazovky sú umiestené na vysoko frekventovaných miestach, v obchodných centrách, fitness štúdiách, na plavárňach a nemocniciach, takže je vysoký predpoklad, že reklama uvidí veľký počet ľudí. Tam, kde to máme radi, v obchodných centrách, je špeciálne vhodná pre módne značky, beauty segment a pre prevádzky v obchodnom centre. Takúto kampaň si môžete zadať a spustiť vďaka jednoduchému softvéru úplne sami, do pár klikov a doslova za pár minút! Je to rovnako rýchle ako povedzme výber vášho nového parfumu:-) Navyše, umožňuje nasadiť aj video, ktorým zvýšite predpoklad sledovanosti reklamy dokonca až o 15%.

Kto za tým všetkým stojí? Tím šikovných programátorov a vývojárov na čele so šéfom Tomášom Tiefenbachom. Tomáš vyštudoval City University Bratislava, od roku 2017 vedie spoločnosť Lurity ako CEO. Ani pandémia korony neoslabila ich kreativitu a tak vznikol bezdotykový merač telesnej teploty FeverScreener, ktorý zároveň skontroluje, či máte rúško! Wau. "Novinka vznikla počas pandémie tak, že spoločnosť chcela pomôcť svojimi skúsenosťami z oblasti počítačového videnia a umelej inteligencie v danej situácii.

Po pár týždňoch uviedla na trh spomínaný FeverScreener, ktorý dokáže detekovať nielen to, či máte ochranné rúško, ale do pár sekúnd odmerať telesnú teplotu na vzdialenosť až 0,5 metra."- vysvetľuje Tomáš. "Doteraz sme vyvíjali softvér pre reklamné obrazovky na meranie sledovanosti. FeverScreener pomocou termálnej kamery meria teplotu ľudí vstupujúcich do objektu. Náš systém pracuje veľmi rýchlo a dokáže odmerať teplotu za menej ako 1 sekundu na vzdialenosť až 0,5 metra“, dopĺňa Tomáš Tiefenbach.  

Takáto super vychytávka je určená na všetky miesta, kde včasná detekcia môže zamedziť šíreniu vírusu: do predajní, výrobných závodov a kancelárií, na stanice, do dopravných prostriedkov, škôl a verejných priestorov. Pre školy a nemocnice spoločnosť ponúka softvérovú licenciu a pomoc s inštaláciou zdarma.