Nie každá žena ma chuť začínať odznova. Ale mohla by mať...
Foto: Shutterstock‎
#Madam EVA

Stres, úzkosť, depresia? Na účinnú felinoterapiu potrebujete len jednu "VEC"!

Nie každá žena ma chuť začínať odznova. Ale mohla by mať...
Foto: Shutterstock‎
#Madam EVA

Stres, úzkosť, depresia? Na účinnú felinoterapiu potrebujete len jednu "VEC"!

31.10. 12:00 Je to celkom jednoduché, potvrdzujú to lekári i vedci. Aj tí totiž šípia pravdu, že zvieratá nás uzdravujú a tento článok bude špeciálne pre mačkofilky. Pretože felinoterapia je o mačkách - liečiteľkách. Nič proti psíkom! Mňau.

Felinoterapia (z latinského felina, mačací) je v odborných kruhoch známa vec. Využíva interakcie medzi mačkou a človekom, ktoré sú nesmierne pozitívne a ozdravujúce. Prostredníctvom kontaktu s mačkou sa v nás totiž odbúrávajú podvedomé úzkosti, znižuje sa krvný tlak, upravuje činnosť srdca, detičky si zlepšujú jemnú motoriku, a je toho ešte omnoho viac.

Mačičky sú úžasné pre ľudí s poruchami z autistického spektra, seniorov, ale aj "iba tak", pre nás, keď sa cítime frustrované, vyčerpané, hotové. Pretože keď mačka pradie, je to hotový zázrak!

Mačky sú úžasné pre detičky.
Mačky sú úžasné pre detičky.
Zdroj: Shutterstock

Keď sa k vám pritúli pradúca mačka, je to ako tabletka proti bolesti. Prírodná!  Počas pradenia sa v tele mačky vytvárajú endorfíny, jemné vibrácie sa začnú šíriť telom a ovplyvňovať činnosť vnútorných orgánov. Vďaka vibráciám sa teplo môže lepšie dostať k bolestivému miestu.

Faktom je, že pradenie je tajomná vec, ktorú skúmajú vedci už dlhodobo. Nevedia celkom presne ako a prečo vzniká, no vedia, že je pre nás prospešné. 

Na felinoterapiu je vhodná akákoľvek zdravá mačička
Na felinoterapiu je vhodná akákoľvek zdravá mačička
Zdroj: Shutterstock

„Ja som mačkofil, beznádejne a nezvratne." - rozpráva svoj príbeh Naďa. "Naša Mia je nádherná mačacia pani, slobodomyseľná bytosť, ktorá príde keď si zmyslí, odíde keď si zmyslí, nepočúva na meno, nechá sa pohladkať len keď uzná za vhodné a toto všetko mi na nej pripadá úžasné.

Sebavedomo sa nesie po byte, vyskočí na parapet, hľadí do neznáma a premýšľa bohvie o čom. Potom sa mi decentne ovíja okolo nôh, lebo má práve chuť, spí na jedinom vyvolenom mieste na svojej poduške a šíri okolo seba vznešenú harmóniu.

Jediný hrozivý zážitok s Miou spojený je lov na myši. Vždy nejakú privlečie na terasu, a pred našimi očami ju rituálne zožerie, harmónia neharmónia, len jej tak kostičky praskajú, tej myške. Celú. Nenechá ani chvosť. Nič.“

Je veľa dobrých dôvodov prečo mať práve mačiatko
Je veľa dobrých dôvodov prečo mať práve mačiatko
Zdroj: Getty Images

Ak zvieratko, tak mačku, potvrdzuje aj Simona. „Murka k nám prišla od lesa, z úplného konca dediny. Najskôr sme ju nechceli púšťať ale dostala nás, pekne si nás omotala okolo prsta. Má všetky farby, ktoré v mačacom svete existujú, je neskutočne čistučká a prítulná.

Akonáhle sa niekto z nás ocitne vo vodorovnej polohe, na gauči, v posteli, alebo aj na fotelke, hneď pribehne a usadí sa nám rovno na hrudi. Tam sa zloží do malého klbka a pradie, až sa steny otriasajú. Je to strašná silna, normálne mám pocit, že do seba nasaje všetko zlé ako špongia. Predtým sme mali psa, ale definitívne sme prešli na mačky, je to nepomerne jednoduchší, tichší, lacnejší a nezáväznejší vzťah.“

Video

Diskusia
#evahriesnedobra