Delenie domácich prác prinesie svoje ovocie aj v posteli.
Foto: Pixabay
#Madam EVA

Rýchly manuál pre život s mužom: Ak ho chcete pochváliť nasledovne, radšej MLČTE

Delenie domácich prác prinesie svoje ovocie aj v posteli.
Foto: Pixabay
#Madam EVA

Rýchly manuál pre život s mužom: Ak ho chcete pochváliť nasledovne, radšej MLČTE

9.11. 8:30 Ak vyslovíte nasledovné, žiadnu ďalšiu snahu od neho nečakajte.

"Je pekné, že mi chceš pomôcť upratať, ale sama to upracem rýchlejšie."
Je nám jasné, že rokmi skúseností ste si našli svoje overené postupy, ako upratať čo najlepšie a najrýchlejšie, no ak chce pomôcť, nechajte ho! Okrem toho je vedecky dokázané, že páry, ktoré si domáce povinnosti rozdeľujú, majú lepší sex!

"Cením si tvoju snahu, ale ja bielizeň skladám takto."
Slovo "snaha" alebo "snažiť sa" by ste zo slovníka komplimentov mali vymazať čo najrýchlejšie. V preklade to totiž znamená, že to, čo urobil, nebolo dosť dobré. A hlavne, čo je na tom, ako je to poskladané? Hlavné je, že je to hotové a vy máte voľno.

"Vau, ty si dokázal opraviť ten tečúci kohútik!"
Netvárte sa prekvapene, ak sa vášmu mužovi niečo opraviť bez profesionálnej pomoci. Ak totiž budete šokovaná jeho skúsenosťami a zručnosťami, môže sa to nepríjemne podpísať na jeho sebavedomí. Jednoducho mu poďakujte, žiadne veľké emócie netreba.

"Tým darčekom si sa tak úplne netrafil do môjho vkusu, ale snaha sa cení."
Oceniť, že je pozorný, je povolené. Povedať však celú pravdu o tom, že si tú kabelku určite nikdy nevezmete, si nechajte pre seba. Skôr sa venujte lepšej príprave, a v obchodoch dbajte na to, aby ste ukazovali len na kúsky, ktoré sa vám reálne páčia.

"Môj muž urobil tú najromantickejšiu vec na svete." 
Vieme, je lákavé pochváliť sa kamoškám, akého skvelého a romantického muža ste si našli. Jemu to ale nemusí byť také príjemné a niektoré veci urobil naozaj len pre vás, a ostať to má tiež len medzi vami. Porozprávajte sa preto o tom, čo z toho sa môže dostať aj na verejnosť - vyhnete sa budúcim nepríjemnostiam.

autor:  Aneta Antolová
Diskusia  ()

Video

Diskusia
#evahriesnedobra