×
#Madam EVA

Prvá česká Prezidentka: Nájdite 5 rozdielov medzi ňou a našou

28.6. 13:57 „Cíti potrebu meniť veci k lepšiemu, pomáhať a skutočne má vlastnosti, ktoré z nej robia dobrú prezidentku. Dokáže dať veci do poriadku a ľudí spájať, nie rozdeľovať," to je Kateřina Čechová slovami Ani Geislerovej.

"Kateřina je zodpovedná, empatická, silná, odvážna a vytrvalá. To jej však nebráni v tom, aby bola krehkou ženou.“ Popiska obľúbenej českej herečky veru perfektne sedí aj na našu pani prezidentku, Zuzanu Čaputovú. Och, aké je to vlastne úžasné, že kým v susednom Česku je to čistá filmová fikcia, my svoju prezidentku máme!

Júlová Madam EVA
Zdroj: Madam EVA

Vtipné je, že film Prezidentka (práve v kinách!) sa začal pripravovať ešte pred zvolením Zuzany Čaputovej na Slovensku, a keď vyhrala voľby, v štábe si povedali: Teraz to vyzerá tak, že nakrúcame príbeh o nej! Aňa Geislerová, hlavná predstaviteľka, na margo toho: „Mňa osobne inšpirovali mnohé úspešné Češky. Podľa mňa potrebujeme na čele štátu citlivého a múdreho človeka. A ženy, ktoré pôjdu kandidovať, sú moje hrdinky.“

Madam Eva 07/2022
Zdroj: nmh

Tak je to - každá žena, ktorá sa rozhodne vkročiť do politiky s úprimným presvedčením urobiť niečo pre ľudí, má náš obdiv. Musí to byť nesmierne náročné a pohltí to aj extra tvrdé povahy.

Júlová Madam Eva
Zdroj: Madam Eva

Prezidentka je však - nebojte sa- romantická komédia. Žiadna hlboká orba a reflexia v našich politických reáliách. Filmovú prezidentku a Aňu Gesilerovú spája minimálne túžba občas zmiznúť z verejného života, nebyť stále na očiach a posudzovaná. „Ale ja sa aspoň nemusím nikomu zodpovedať. Ak sa niekde strápnim, je to moja chyba a je na mne, ako si to vezmem k srdcu. Naopak, keď je človek vo vysokej verejnej funkcii, mal by byť naozaj zodpovedný a zachovať si chladnú hlavu. Potom je pochopiteľná túžba po samote a slobode. Chceli by ste, aby sa nefiltrovalo každé vaše slovo. Chceli by ste, aby okolo vás na chvíľu nebol dav ľudí. Tomuto pocitu úplne rozumiem.“

Video