×
Foto: ROBO HUBAČ
#Madam EVA

Navštívili sme TINU v jej škole v Hrubej Borši: Úžasná rodinná atmosféra

30.12. 2021 11:22 Áno, už vtedy sme vedeli že je v jej živote nový muž. Ale najmä sme chceli vidieť, ako si zariadila nový život, bývanie a ako funguje jej školička, o ktorej sme toľko počuli.

Sme v Hrubej Borši v Green School, čo je rodinná školička a decká práve idú von, pretože prišiel ujo z hvezdárne. Rozkladá si svoj ďalekohľad, pričom svieti posledné zubaté slniečko. V škole sú aj Tinine deti Leo a Anička, ktorých  sme spolu zachytili na fotkách v novej Madam EVE. „Najväčší zázrak sú naše pani učiteľky, bez nich by nič z tohto nebolo možné,“ vraví Tina, keď nás predstavuje a hovorí o tom, v čom sú iní.

 „Výučbu máme rozšírenú o princípy, ktoré v klasických školách často absentujú. Napríklad sme medzi mnohými inými vecami odkukali režim zo Silicon Valley, ktorý je postavený na princípe sínusoidy, to znamená, že mozog strieda aktivitu z výtlaku do uvoľnenia.“ Zjednodušene povedané, napríklad po matematike príde hodina jógy. V škole pracuje aj psychologička, ktorá vyštudovala v Londýne mindfulness a má úžasné výsledky pri práci s koncentráciou, nasmerovaním pozornosti či vedomým jedením. „Deti veľa rozprávajú, každý týždeň máme projektový piatok, keď žiaci pripravujú rôzne individuálne či skupinové projekty a následne o nich diskutujú, takže veľa-veľa rozprávajú, opisujú svoje emócie. Je dôležité, aby sa deti naučili v prvom rade rozumieť sebe.

Viac si prečítate v novej Madam EVE s Kate Hudson na titulke.

Ako to vyzerá v Tininej škôlke si pozrite v galérii tu:

Video