×
#Madam EVA

NAJKRAJŠIE vyzdobený domov: Vyberiete si luxus alebo tradičný ŠTÝL?

26.12. 2022 17:51 Dali sme dokopy know how s kolegyňami z Lepšieho bývania a prinášame manuál na štýlovú výzdobu každého príbytku. Vyčarujte krásu a pohodu vďaka pár trikom!

TRADIČNÉ VIANOCE alias KLASIKA

Známe farby a ozdoby, nádych retra, spomienky na detstvo, vôňa vanilkových rožkov... Klasika v podobe tradičných Vianoc nevyjde nikdy z módy a radi sa k nej vraciame. Navyše do tohto štýlu môžete hravo zapojiť aj deti, lebo sa určite nájde niečo naturálne, v čom môžu realizovať svoju predstavivosť a kreativitu. Vetvička, šiška, sušené ovocie, jednoduché ikebany, veselo ozdobené medovníčky, ktoré slúžia ako dekorácia... možností je neúrekom.

Farby: Červená - zelená - zlatá

Červená ako doplnková farba sa dokonalo hodí k zelenému odtieňu vianočného stromčeka, zlatá dodáva slávnostný nádych a eleganciu. Tradičná farebná kombinácia je istota, ktorá funguje v každom interiérovom štýle. Vôbec vám to nezazlievame, ak nemáte chuť na zmenu, je to krásna klasika.

Vyzdobte si vianočne svoj domov v obľúbenom tradičnom štýle.
Zdroj: Primark

Typické prvky

Stromček a veniec či girlanda sú základ, no vyblázniť sa môžete pri ďalších doplnkoch, ktoré môžu obsahovať doslova čokoľvek: hviezdy, anjelov, domčeky, stromčeky, snehuliakov, luskáčika, textílie vo vianočných farbách ani na látkové ponožky, ktoré niekam zavesíte. Vyhľadávané sú aj vintage ozdoby na stromček, ktoré prinesú do interiéru atmosféru minulosti a zaužívaných tradícií. Stavte aj na drobné svetielka a klasické sviečky, ktoré priestor zútulnia.

Vyzdobte si vianočne svoj domov v obľúbenom tradičnom štýle.
Zdroj: John Lewis

Stolovanie

Toto musí byť a každý rok sa na to tešíme: nádherne prestretý vianočný stôl. V tomto prípade sa nebojte, ak toho k riadu naukladáte viac, ráta sa efekt. Nevyhnutnosťou je ozdobný behúň na stôl v typických odtieňoch či s motívom Vianoc. Obrúsky, dekorácie aj kreslené vianočné motívy sú namieste.

Staré + nové

Nesmrteľná kombinácia, ktorá je efektným spestrením nielen vianočného obdobia. Staré ozdoby ladia s moderným nábytkom a, naopak, ak máte staršie kúsky zariadenia, doladíte k nim novšie dekorácie v odtieňoch tradičných Vianoc. Výrazná červená a prírodná zelená v kombinácii s drevenými prvkami nábytku i doplnkov vytvárajú útulný vzhľad. Máte ozdoby, ktoré sa spájajú s vašimi spomienkami na rodičov, starých rodičov? Presne tie nezabudnite použiť, je úplne jedno koľko majú rokov!

Vyzdobte si vianočne svoj domov v efektnom luxus štýle.
Zdroj: Lux Deco

EFEKTNÝ LUXUS

Lesk, trblietky, nádych luxusu a elegancie. Vianočný interiér sa môže stať štýlovým zážitkom. Zahalenie domova do efektných akcentov už počas adventu vytvorí kúzlo, ktoré nemôže chýbať samotnému Štedrému dňu. Trochu opulentného zdobenia a veľkolepých doplnkov svedčia sviatočnému obdobiu, tak smelo do toho!

Farby: Zlatá - strieborná - modrá

Metalická farebná schéma robí z interiéru neprehliadnuteľný priestor. K tomu ružová alebo vínová, modrá, prípadne závan čier­nej a každá miestnosť sa zmení na slávnostnú.

Typické prvky

Vyzdobte si vianočne svoj domov v efektnom luxus štýle.
Zdroj: Westwing

Tu vyniknú aj výraznejšie druhy zdobenia. Pierka, veľké kvety, mohutné svietniky so sviečkami, lesklé doplnky, všade vianočné symboly. Pri zdobení stromčeka dbajte na to, aby žiaril. Prehnané nie sú ani ozdoby pokryté tr­blietkami a flitrami. V prípade textílií stavte na luxusný zamat či umelú kožušinu. Nezabudnite na rôzne dekorácie v tvare sobov či stromčekov, ktoré môžu byť aj svetelné. Lesk vianočného interiéru ešte viac zvýraznia.

Vyzdobte si vianočne svoj domov v efektom luxus štýle.
Zdroj: Westwing

Stolovanie

Stolujte s gráciou a zároveň s eleganciou. Okrem sviatočného riadu pridajte na stôl lesklú dekoráciu – postačí aj podnos, na ktorý poukladáte žiarivé ozdoby. Na takýto stôl sa hodí aj glamour vyhotovenie alebo tmavá elegancia s prídavkom čiernej farby. Napríklad aj priznaná kresba dreveného stola môže byť detail, ktorý vytvorí jedinečné stolovanie. Pridali by sme aj zaujímavé poháre, ak nemáte poruke nič luxusné, tak ich dozdobte a pustite si fantáziu naplno.

Balenie darčekov

V tomto prípade si naozaj dajte záležať na balení darčekov. Luxusný papier doplňte o veľkú mašľu a pridajte aj niečo pod ňu – zvonček, ozdobu, prípadne vetvičku. Zabalený darček sa stáva dekoráciou, ktorá zapadá do celkového efektu. A, samozrejme, čím viac, tým lepšie.

Viac inšpirácie v galérii >>>