×
#Madam EVA

Málo sexu? Nuž, má to svoje dôsledky a intímne partie sa z toho netešia

28.9. 2022 22:51 Málo sexu, alebo dokonca žiadny? Sú také obdobia v živote. Len treba rátať s tým, že aj vagína je sval, no a keď necvičíme... Prečítajte si, čo sa deje!

Doposiaľ ste možno riešili úplne iné intímne veci - infekcie, zápaly, pravidelnú prevenciu (to dúfame že určite...!). Lenže s pribúdajúcimi rokmi môže nastať ešte jeden problém.

Málo sexu.

Alebo absolútne žiadny!

Možno vás to netrápi, dokonca niektoré ženy s tým nemajú absolútne žiadny problém, ale vaginálne steny sa môžu dôsledkom toho stenčovať, čo je síce liečiteľné, no môže ísť o poriadne nepríjemnú skúsenosť.

Potvrdí vám to každý gynekológ (ak sa nebojíte opýtať). Čím viac sexu, tým je v lepšej kondícii:-)
Zdroj: Archív

 

Týka sa to žien v akomkoľvek veku, ale najčastejšie ide o ženy, ktoré si prechádzajú menopauzou. Dobre vieme, že v tomto období naše telo neprodukuje dostatočne veľa estrogénu, a tak sa vaginálne steny stávajú tenšími. Môže sa to však stať aj mladším ženám, ktoré mali napríklad rakovinu prsníka a prešli si hormonálnou liečbou.

Ak sa nemilujete často, hrozí vám toto!
Zdroj: Shutterstock

Na aké symptómy si treba dať pozor? Svrbenie, pálenie, bolesti pri močení či bolesť počas sexu. Logicky sa vám môže zdať, že kvôli takémuto ochoreniu budete zas bez sexu, nie je to tak celkom pravda. Podľa viacerých lekárov môže práve orgazmus pomáhať s liečením, a to najmä preto, že bude tým pádom vo vašej vagíne lepšie cirkulovať krv. Čo teda radia gynekológovia, aby ste sa takémuto ochoreniu vyhli?

„Je veľmi dôležité časté milovanie s vaším partnerom. Ak partnera nemáte, mali by ste si to pravidelne robiť samy. Vďaka pravidelnému používaniu vašej vagíny sa stane elastickejšou a krv v nej bude lepšie prúdiť. Je to vlastne celé o takom malom tréningu,“ hovorí lekárka.

Ak sa nemilujete často, hrozí vám toto!
Zdroj: Shutterstock

Vďaka pravidelnému milovaniu sa vaša vagína stane elastickejšou a nebude mať tenké steny, ba dokonca nebude ani suchá. Okrem toho, lekári tvrdia, že ak ženy nemajú dostatočne veľa sexu, nielenže tým ohrozujú svoju vagínu, ale aj svoje psychické zdravie.

Hmmm, čiže milovanie doslova na lekársky predpis! To je silný argument. Preto ak sa vášmu partnerovi po dlhých hodinách v práci nebude chcieť, máte o jeden argument viac ako ho presvedčiť. No a ak ste práve slobodné, nevadí, namiesto pozerania seriálu si samy sebe venujte napríklad pol hodinku času... Veď viete,  zdravie je na prvom mieste!

Ak sa nemilujete často, hrozí vám toto!
Zdroj: Shutterstock
autor:  Sylvia Kerepecká

Video