Foto: Robo Homola
#Madam EVA

Majka Demitrová sa ocitla v nemocnici: Dôvod vás prekvapí, cítila sa ako Alenka v ríši divov

Foto: Robo Homola
#Madam EVA

Majka Demitrová sa ocitla v nemocnici: Dôvod vás prekvapí, cítila sa ako Alenka v ríši divov

9.9. 7:40 Krátko pred štyridsiatkou sa rozhodla zmeniť svoj život a to ju priviedlo na miesta, o ktorých mala doposiaľ úplne iné predstavy!

Majka Demitrová celý život túžila študovať psychológiu a tak sa do nej pred pár rokmi zahryzla. Už ide do posledného ročníka a ako nám prezradila v novej Madam EVE, akonáhle to bolo možné, hneď išla do praxe: "Išla som na základnú školu vypomáhať k detskej psychologičke a potom som sa rozhodla ísť do nemocnice. To ma tiež veľmi chytilo. Lebo niet lepšej praxe a tam sa stretneš s takou plejádou ľudí a situácií, že až. Som v strašne dobrom kolektíve na gynekologicko pôrodníckom oddelení."

Ani ona a ani my sme veru netušili že na tomto oddelení potrebujú psychológa! "Jedného dňa som prišla do nemocnice, že dobrý deň, ja študujem psychológiu a rada by som u vás praxovala. No a ocitla som sa v pôrodnici. Bola som v šoku, ale šťastná, lebo dôverujem osudu, že kde ma zaveje, tam mám byť. Je to veľmi vzácne. Náš primár, doktor Kaščák je veľmi pokrokový a klinická psychologička, ku ktorej ma pridelili, bola mojou fantastickou lektorkou, dostala som v nej veľký dar. Prišla som tam spočiatku ako Alenka v ríši divov a čoskoro som zistila, aké je to pre tie ženy nesmierne dôležité. Ležia tam dva mesiace, sú na rizikovom, prichádzajú o bábätká, tam je toľko toho, že som otvárala oči…" hovorí Majka vo veľkom rozhovore, ktorý po rokoch poskytla výnimočne našej Madam Eve.