Foto: Shutterstock
#Madam EVA

Je TOTO nevera? Muži tvrdia "NIE", ženy jasné "ÁNO": Fu, dajte si POZOR!

28.11. 2019 11:10 Obe pohlavia sa zhodnú v tom, že ak dôjde k sexu, lepšie povedané k súloži, nevera to je. Ale existuje akási sivá zóna, do ktorej spadajú tak trochu sporné veci. Čo je, a čo nie je nevera? Odpoveď na túto otázku sa líši podľa toho, či odpovedá muž alebo žena.

1. Masturbácia
Pre väčšinu ľudstva toto rozhodne nie je zrada voči partnerovi. No i tak sa nájdu jedinci, pre ktorých predstava masturbujúceho partnera nie je vôbec príjemná. A väčšinou sú to muži! "Najmä predstava, že ich partnerka používa vibrátor, im vadí. Pýtajú sa, či to znamená, že nie sú dosť dobrí, nedokážu svoju partnerku uspokojiť a podobne," tvrdí britská expertka na vzťahy a sex Tracey Cox. Naopak, ženy bývajú v tomto smere oveľa benevolentnejšie. Páni by sa mali upokojiť, vibrátor nie je žiadny sok  v láske.

2. Sledovanie porna
Nejaký film či video si z času na čas pozrie každý muž. Podľa prieskumov tak robí dokonca až 98 percent mužov. Napriek tomu, je veľa žien nemilo prekvapených, keď zistia, že to robí aj ich partner. Netreba však podliehať panike. "Pokiaľ váš partner pornom nenahrádza skutočný sex a pred videom dá prednosť vám, všetko je v poriadku," ubezpečuje Tracey Cox.

3. Internetové "hrátky"
Inak to je v prípade  sledovania živých webových prenosov, keď sa dá s dámou na opačnom konci aj komunikovať. Pre 75 percent žien je  toto už nevera, rovnako to vníma aj 50 percent mužov. Ťažko toto nejako komentovať, keď k ničomu nedošlo, ale zároveň aj áno. Je to skôr na konkrétnom páre, ako sa k danej veci postaví.