×
#Madam EVA

Harry si nedá pokoj: Krátko po smrti babičky ide urobiť toto, och!

29.10. 2022 10:33 Všetci sú v pohotovosti, čo zase bude treba žehliť - asi takto to vyzerá momentálne v kuloároch PR ľudí kráľovskej rodiny. Nuž, Harry sa rozhodol napísať autobiografiu a my sa už nevieme dočkať. A ten názov....!!

Plán je jasný, kniha má vyjsť v rovnakom termíne na celom svete v šestnástich jazykoch. Spolu s ňou vyjde i audiokniha, ktorú načítal samotný Harry. Časť výťažku z predaja pôjde na charitatívne účely, čo nás neprekvapilo, lebo aj s Meghan sa charite naozaj venujú.

A teraz ten názov: SPARE. Je to kontroverzná záležitosť, samozrejme, keďže toto slovo znamená vo voľnom preklade "náhradník", čo je narážkou na frázu, že monarchie potrebujú "dediča a náhradníka", a odráža postavenie Harryho v kráľovskej hierarchii; dedičom trónu je jeho starší brat William, princ z Walesu. Buckinghamský palác uviedol, že oznámenie o knihe nebude komentovať.

Publikácia, ktorá je podľa BBC News zaručeným bestsellerom, bude obsahovať Harryho spomienky na to, ako sa vyrovnával so smrťou svojej matky, princeznej Diany, s neustálym tlakom médií, ako aj s nie vždy ideálnymi vzťahmi v kráľovskej rodine. Vydavateľstvo sľubuje čitateľom "surovú, nefalšovaná úprimnosť". Navyše Harry sa venuje otázkam duševného zdravia a osvete, takže sa dá očakávať, že si prečítame o trápeniach, ktoré zažil na "dvore."

Harry (oficiálne Henry) a jeho manželka Meghan v roku 2020 oznámili, že sa vzdávajú kráľovských povinností. Buckinghamský palác a vyšší kráľovskí predstavitelia vtedy vyjadrili nad týmto rozhodnutím sklamanie. Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu teraz žijú so svojimi dvoma deťmi v USA. OBÁLKU KNIHY SI POZRITE V NAŠEJ GALÉRII TU!

Video