Jan Saudek
Foto: Jan Saudek
#Madam EVA

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR│Kontroverzný fotograf Jan Saudek o erotickom živote našej Adely!

Jan Saudek
Foto: Jan Saudek
#Madam EVA

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR│Kontroverzný fotograf Jan Saudek o erotickom živote našej Adely!

21.10. 13:40 Otvorený rozhovor s legendárnym Janom Saudkom (84!), aký poskytol len Madam Eve. Majster šokujúcich aktov je však naživo skutočný džentlmen.

Ženy sú dôležitým motívom vašich fotografií, aj života. Ani v jednej, ani v druhej oblasti ale nepreferujete typické krásky. 
Vonkajšie erotické symboly sú veľmi subjektívne, sú národy, dokonca drvivá väčšina všetkých národov sveta si napríklad nevšíma ženské prsia. Konkrétne pre Ázijcov a Afričanov prsia nie sú sexuálnym symbolom. Podľa mňa, ale nechcem svoj názor nikomu vnucovať, sú rozhodujúce široké boky.

Takže úzke boky nie sú sexi?
Pre mňa nie, ale bol som vo vašej televízii s moderátorkou, ktorá mala boky vskutku uzučké, a myslím si, že jej erotický život ešte zato nie je prázdny ani nudný.

To musela byť Adela.
Áno... (úsmev) Pre mňa sú ženské boky signálom na obdiv a zvýšenie záujmu.

Nemajú ženy so širšími bokmi, keď ich fotíte, problém s komplexmi?
Komplexmi? A prečo? Žena nie je nikdy úplne nahá, to muž je na tom omnoho horšie. Škaredosť je iba v oku toho, kto to vidí. Žena sa nemá za čo hanbiť, skôr mám skúsenosť, že sa rady necháte fotiť. Máte byť na čo pyšné! Ste na pohľad prekrásne, preto existuje nepomerne viac vyobrazení žien ako mužov.

Jan Saudek - v posteli mal vraj stovky žien.
Jan Saudek - v posteli mal vraj stovky žien.
Zdroj: Archív Jana Saudka

Často sa zamilúvate do svojich „objektov“?
Ja som bol skoro dva roky veľmi zamilovaný do svojej poslednej manželky. Láska, samozrejme, nemôže v takej intenzite trvať príliš dlho, aj tie dva roky sú v rámci môjho života rekord. No mám ju veľmi rád. Stará sa o mňa, živí ma, šatí a považujem ju naďalej za číslo 1 v mojom živote. Pravdaže, bolo viac žien, ktoré som za ten dlhý čas miloval, našťastie však človek nemá až takú dobrú pamäť, takže najlepšie si aj tak pamätá to, čo práve žije.

Video

Diskusia
#evahriesnedobra