Foto: MADAM EVA 6
#Madam EVA

Energiou nabitá JÚNOVÁ MADAM EVA s extra prílohou: Až 42 strán o DUŠI, VZŤAHOCH a EMÓCIÁCH

21.5. 2020 12:00 Pamätám si svoju prvú hodinu jogy. Urputne som chcela precítiť, ako mi energia prechádza cez pazuchu, ľadvinu a iné nepravdepodobné časti tela, načúvala som ševeleniu lektorky a bojovala som so spánkom.

Pamätám si aj na svoju druhú hodinu jogy. Mrštná gestapáčka nás okrikovala a bola skutočne zdrvená, keď som ju poprosila, či by sme nemohli otvoriť okno.

A pamätám si aj na tú tretiu, pretože to bola tá pravá. Tá, ktorá zmenila život Linde z našej titulky aj Katke, ktorá vás naučí v prílohe Duša ako dýchať, tá, bez ktorej si neviem predstaviť život. Mala podobu lektorky, ktorá bola tak akurát jemná a drsná, ktorá mala trpezlivosť a ktorá pred mesiacom svoje jogové štúdio zrušila, lebo jej volal majiteľ budovy, u ktorého je v prenájme, že jeho teda absolútne nezaujíma, že je korona a ona má zavreté.

V tomto čísle máme veľa jogy a ja som naozaj presvedčená, že by sme ju mali cvičiť všetky. Tú svoju. Niektoré z nás tú energiu v ľadvine cítia a je to v poriadku, iné chcú prepotiť všetko, čo majú na sebe vrátane podložky, triasť sa od vyčerpania a zúfalstva, posúvať svoje hranice. Všetky jogy sú správne.

Zdroj: MADAM EVA 6

Hýbte sa, hocikedy, hocijako, pre nás to už nie je voľba, ale nutnosť, ako mi povedala pani doktorka Petrášová v rozhovore, berte to ako svoje druhé zamestnanie. Koľkokrát zrobená ako kôň ešte ide do fitka a nabáda všetky ženy a svoje klientky, aby cvičili. Je oveľa jednoduchšie spoliehať sa na ruky estetickej dermatologičky ako na svoje, ale, žiaľ, viac než botox potrebujete ten šport. A to hovorím ako knedľa, kávičkárka, jediný človek na svete, ktorému sa pri cvičení záhadne nevyplavujú endorfíny.

Ozaj, keď sme plánovali toto číslo, predpoveď znela, že o taktomto čase budeme v spároch korony a dobre že nie v každej rodine bude niekto na pľúcnej ventilácii. Všetko je inak a to je úžasné! No a čo, že ešte ponosíme rúška, no a čo, že nebude more, už-už pokukujeme po terasách, rozťahujeme krídla, maľujeme nechty na koralovo, krájame uhorku do džinu s tonikom, tešíme sa z každého dňa. Ak si chcete urobiť špeciálnu radosť, vydražte si niečo úchvatné v Eva Charity Bazaari. Je plný nádherných vecí a pomáha ženám, ktoré nemajú toľko šťastia ako my.

Zdroj: eva charity bazaar
autor:  Timea Keresztényiová